Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Furkan'ın tazminatı şehit çocuklarına

Giriş Tarihi: 27.3.2013

Gazze'ye insani yardım götüren Mavi Marmara gemisine İsrail'in yaptığı saldırıda şehit düşen Furkan Doğan için ödenecek tazminat, Filistinli şehit çocukları için harcanacak

Mavi Marmara gemisine yapılan saldırıda hayatını kaybeden Furkan Doğan'ın ailesi "Hukuk davamızdan vazgeçmeyiz" diyor. Gazze'ye yardım götüren gemiye yapılan saldırıda hayatını kaybeden Furkan'ın babası Ahmet Doğan, "İsrail hakkında açtığımız davalardan vazgeçmeyeceğiz. İsrail'in Furkan için ödeyeceği tazminatı ise Filistinli şehitlerin çocuklarına göndereceğiz" dedi.

3 İSTEKTE BULUNDU
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı arayarak Mavi Marmara konusunda özür dilediğini anımsatan acılı baba, "İsrail'in devletimizden özür dilemesi anlamına geliyor. İsrail'in bizzat şehit ailelerinden yazılı olarak özür dilemesi gerekiyor" diye konuştu. İsrail'den şehit ailelerine tazminat ödenmesini, yaşananlar için özür dilenmesini beklediklerini anlatan Doğan, "Gazze'ye uygulanan ambargo da kaldırılsın" dedi.

DOĞAN: İNŞALLAH SÖZÜNDE DURUR
Ahmet Doğan, "Gazze'ye ambargonun kaldırılması için İsrail'in davaların geri çekilmesi yönünde şartı olduğuna dair duyum aldık. Böyle bir şey kesinlikle mümkün değil. Üç şartımızın kabul edilip suçluların cezalandırılmasını istiyoruz. Kimse bizden geri adım atmamızı beklemesin. Hükümet ve İsrail de beklemesin. Ambargonun kaldırılmasını istiyoruz. Ambargo kalkmazsa bu özür bizim için bir anlam ifade etmez. İsrail umarım sözünde durur ve ambargoyu kaldırırsa rahatlarız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Furkan'ın tazminatı şehit çocuklarına
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz