Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rüzgardan çöken fuar merkezi büyütülüyor

Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Tarım Fuarı sırasında rüzgarın etkisiyle çöken Tüyap Fuar alanına, yeni holler ekleneceğini ve sergi alanının 35 bin metrekareye çıkacağını açıkladı

KTO Mart ayı meclis toplantısı, "fuar merkezi" özel gündemiyle gerçekleştirildi. Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk de, fuar alanın büyütülmesi ile ilgili ihale sürecinin başladığını belirterek, "Şubat ayı başında yaptığımız toplantıda, fuar merkezimize ilave hol yapılması konusunda bir komisyon oluşturduk. Komisyonumuzun çalışması doğrultusunda büyükşehir belediyemizden imar izni ve inşaat ruhsatı alındı. Hazırladığımız plan çerçevesinde, 4 holün proje ihalesi ve 3 holün de yapım ihalesi önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek. Mevcut 2 holümüze ilave olarak projelendirilecek olan 4 holle birlikte, toplam 6 holün tamamlanmasıyla net 35 bin metrekarelik sergi alanına sahip olacağız. Fuar alanının büyütülmesi sadece odamız değil, Konya adına büyük bir projedir. Fuar alanı ile Konya'yı bir ticaret merkezi haline getirerek, 2023 vizyonumuz için büyük bir adım atacağız. Bu proje için Konya'daki tüm kurumlarımızın desteğini bekliyoruz" diye konuştu.

FUARA DEVAM
TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü İlhan Ersözlü de, Konya'da Türkiye'nin en büyük tarım fuarını düzenlemeye devam edeceklerini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rüzgardan çöken fuar merkezi büyütülüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz