Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu duraklar prestij kattı

Giriş Tarihi: 3.4.2013

Konya 40 farklı noktada modern taksi duraklarına kavuştu. Daha önce ısınmadan fiziki alana kadar zor şartlarda çalışan taksiciler, vatandaşa daha iyi hizmet vermeye başladı

Konya'da şehrin 40 ayrı noktasına yapılan modern taksi durakları taksicilerin yüzünü güldürdü. Isınma sorunun yanında görünüm olarak ta eksi duraklardan kurtulan ve modern yapıda duraklarına kavuşan taksiciler artık vatandaşa daha güzel hizmet vermeye başladıklarını söyledi. Konya Şoförler Odası Başkanı Kemal Can, " Duraklar taksicilerimize prestij kazandırdı. Önümüzde ki günlerde 13 taksi durağı da farklı noktalara yapılacak" dedi Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin 40 ayrı noktasına yapılan modern taksi durakları taksici esnafının yüzünü güldürdü. Kent genelinde bulunan 780 kayıtlı taksicinin kullandığı modern duraklarda LCD Televizyondan, klimaya kadar her şey bulunuyor. Ayrıca güvenlik kameraları ile 24 saat korunan duraklar kış ve yaz ayları hava şartlarına uygun olarak izole edildi. Taksici esnafının kışın soğuk hava şartlarında çalışmakta zorlandığını söyleyen Konya Şoförler Odası Başkanı Kemal Can, " önceden taksi duraklarında su dahi yoktu. Ancak şimdi içerisinde LCD televizyon, mutfak, kliması olan modern duraklara sahibiz. Taksiciler önceden kış aylarında çalışırken üşüyordu. Yapılan bu duraklarla birlikte taksici esnafı hem rahat bir nefes aldı hem de prestij kazanmış oldu. Önümüzdeki günlerde 13 tane daha durağımız yapılarak hizmete girecek" dedi.

"Eskiden kulübe gibiydi"
Yenilenen Otogar Taksi Durağı'nda 24 yıldır taksicilik yapan ve aynı zamanda durağın yöneticiliğini yapan Yakup Özcan, "Yeni duraklarımız eskilerine oranla çok çok iyi durumda. Önceki duraklar kulübe gibiydi ve içerisini ısıtmak için çok para harcıyorduk. Artık konforlu duraklarda çalışan taksicilerimiz psikolojik olarak iyi durumdalar ve bu durum vatandaşlarımıza kaliteli hizmet olarak geri dönüyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu duraklar prestij kattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz