Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Raylı sistem Maraş'a örnek oluyor

Giriş Tarihi: 3.4.2013
Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin şehir içi ulaşımda çığır açan Raylı Sistem Projesi'ni Kahramanmaraş örnek alıyor. Projeyi incelemek için Kayseri'ye gelen Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'in ev sahipliğinde kentte bir dizi gezi ve incelemede bulundu.

BİLGİ ALDI
Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, raylı sistemde bir süre yolculuk yaparak, proje hakkında bilgi aldı. Ardından Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Raylı Sitem Depo Sahası'na giden Poyraz'a burada işletme personeli Gökhan Beler tarafından sistemle ilgili brifing verdi. Poyraz, ara ara Kayseri'ye ziyarette bulunduklarını belirterek "Kayseri artık dünya kentleri içerisinde her gün biraz daha büyüyen, gecekondunun olmadığı temiz bir kent. İnsanları da çok temiz ve sıcak" dedi.

'UYGULAMAYI DÜŞÜNÜYORUZ'
Diğer iller gibi Kayseri'deki raylı sistem projesini yakından takip ettiklerini ifade eden Poyraz," Kayseri ilimizde olan bu çalışma hakikaten sıra dışı. Biz de şehrimiz için uygulamayı düşündüğümüz bu projeyi yakından incelemek istedik. Burada da gördüğümüz kadarıyla çok güzel bir ekip var" diye konuştu. Brifingin ardından Poyraz, Başkan Özhaseki ile Raylı Sitem Depo Sahası'nı gezerek incelemelerini noktaladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Raylı sistem Maraş'a örnek oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz