Türkiye'nin en iyi haber sitesi

1 milyondan fazla kişi Erciyes'e geldi

Giriş Tarihi: 10.4.2013

Dünyanın en büyük kış turizmi merkezlerinden biri olmaya aday Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi'ni, bu yıl 1 milyondan fazla kişi ziyaret etti

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı 'Master Plan'ıyla önemli yatırımların yapıldığı Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nde 2012-2013 dönemi başarılı geçti. Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, "Aralık ayında açılan kayak sezonu çok başarılı geçti. Erciyes'i sezonunda 1 milyondan fazla kişi ziyaret etti" dedi. Erciyes Kayak Merkezi'nde 60 km uzunluğunda değişik zorluk derecelerinde kayak pistleri ile hizmet verdiklerini ve ayrıca Master Planı çerçevesinde yeni yatırımların sürekli devam ettiğini belirten Cıngı, şöyle konuştu:

ETKİNLİKLER YAZIN DA SÜRECEK
"Tekir ve Hacılar Kapı'da inşa edilen tırmanma duvarları bu sezon hizmete girdi. Ayrıca Erciyes Dağı'ndaki aktiviteler sadece kışla sınırlı olmayıp, yazın da devam edecek. Muhteşem doğası ve tertemiz havasıyla halkımız Erciyes Turizm Merkezi'nde dağ yürüyüşleri, tabiatla iç içe bisiklet turları, zirve turları gibi birçok etkinliği bulabilecek."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1 milyondan fazla kişi Erciyes'e geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz