Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitimde Denge zamanı

Giriş Tarihi: 17.4.2013

Denge Eğitim Kurumları, verdiği eğitimin yanı sıra öğrencilerinin kaliteli bir yaşam standardı bulması için altyapıyı hazırlıyor

Standart kalıpların dışına çıkarak, öğrencileri tanıyan bir modelle eğitim veren Denge Eğitim Kurumları, geride bıraktığı 12 yıllık süreçte kazandığı deneyimle Ankara'ya çok özel bir lise kazandırıyor. Yalnızca 250 öğrenciyi bünyesinde barındıracak olan okul, pratik ve teorik derslerin yanı sıra öğrencilerin kaliteli bir yaşam standardı yakalamasını sağlayacak.

"AMAÇ LİSE OLMAKTI"
Denge Eğitim Kurumları'nın kurucusu Fırat İlhan, kurumun en büyük hedefi olan özel lisenin kurulması için 12 yıldır deneyim kazandıklarını belirterek, "Denge Eğitim Kurumları'nın kuruluşunun amacı lise olmaktı. Okullar kurulurken spor salonlarıyla, sınıflarının genişliğiyle, akıllı bina oluşlarıyla gündeme gelir. Ancak öğretmenler bu konuda geri planda kalır. Denge Eğitim'de tam tersi bir tutum var. Bir eğitim kurumu için bina şart değil. Öğretmenin bilgiyi öğrenciye aktarabilme gücü her şeyden üstün" dedi.

"DÜNYADA REKOR ORAN"
Başından bu yana öğretmenlerine yatırım yapan bir kurum olduklarını vurgulayan Fırat İlhan, "Bugün 30 olan öğretmen sayımız lisemizin faaliyete geçmesiyle 50'ye ulaşacak. 250 öğrenciye düşen 50 öğretmenle dünyada rekor sayılabilecek bir oranla hizmet vereceğiz. Öğrencilerimizin ders işlediği öğretmenler, aynı zamanda onlara hem özel ders verecek hem de rehberlik edecek" diye konuştu.

'ONLARLA İFTİHAR EDİYORUZ'
Her tür inançtan, her tür felsefi görüşten öğretmenleri olduğunu belirten İlhan şunları söyledi: "Öğrencilerimizde de bu çeşitliliği yakalamak istiyoruz. Çünkü farklılıkların bir arada olmasının dünya barışına katkı anlamında dinginlik yarattığını düşünüyoruz. Her görüşten öğretmeni kadrosunda barındırıyoruz. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle iftihar ediyoruz."

'ÖNCELİĞİMİZ İŞ AHLAKIDIR'
Önceliklerinin iş ahlakı olduğunu belirten Fırat İlhan, "Verdiğimiz sözleri tutmak ve iş ahlakından ödün vermemek için Denge Eğitim, bütün vaatlerini öğrencilerin velilerine madde madde yazılı olarak verir. Velilere, 'Altında bizzat kendi imzamın bulunduğu maddelerden herhangi birini yapmazsak lütfen mahkemeye gidin' diyoruz" dedi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitimde Denge zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz