Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir 1 milyar TL'lik yatırım yapacak

Giriş Tarihi: 24.4.2013

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, bu yıl içinde yapılacak yatırımların maliyetinin 1 milyar lirayı bulacağını açıkladı

Büyükşehir Belediyesi bu yıl kente 1 milyar liralık yatırım yapacak. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, 2013'te gerçekleştirilecek yatırım ve hizmetler hakkında bilgi vererek, kentte yapılacak yatırımların toplam maliyetini açıkladı. Erciyes'te Büyükşehir Belediyesi'nin yıllardır bir gayreti olduğunu belirten Özhaseki, "2012'de önceliğimiz yine Erciyes'ti. Bu proje yüzyıllardır yaşayacak. Özellikle altyapıyı bitirdik. Erciyes yolunu 4 şeritli olarak açtık" dedi.

PROJELER ÖN EMLİ
Kışın Erciyes'i yaklaşık 1 milyon kişinin ziyaret ettiğini kaydeden Özhaseki, "Burada ciddi adımların atıldığını gördük. Her sene iyileştirmeler devam edecek. Şu ana kadar Erciyes'te 300 milyona yakın para harcadık" diye konuştu. 2013 yaz döneminde Kültür Yolu ile Anadolu Harikalar Diyarı projesi üzerine yoğunlaşacaklarını vurguladı.

PARKLAR İNŞA EDİLECEK
Anadolu Harikalar Diyarı'nın içinde Eğlence Parkı, Hayvanat Bahçesi, Su Kayağı Parkı, Buz Pateni Pisti, Lazer Oyun Merkezi, At Binme Alanları, Bilim Merkezi gibi bölümler olduğunu anlatan Özhaseki, buranın açılışında su kayağını ilk kendisinin yapacağını söyledi. Özhaseki, raylı sistem çalışmaları hakkında da bilgi vererek deneme sürüşlerinin başlayacağını ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir 1 milyar TL'lik yatırım yapacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz