Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konyalı ve Suriyeli çocuklar buluştu

Giriş Tarihi: 24.4.2013
Selçuklu Değerler Eğitim Projesi kapsamında Selçuklu'da bulunan ilk ve ortaokullardan toplanarak yola çıkan 6 kamyon yardım malzemesi Gaziantep'in İslahiye ilçesine ulaştı. İçerisinde gıda, giyecek, battaniye, oyuncak gibi malzemelerin bulunduğu yardım kutuları Selçuklu Belediyesi'nin önderliğinde oluşturulan yardım heyeti tarafından Suriyeliler'e tek tek dağıtıldı.

TEK TEK DAĞITTILAR
Öğrencilerin katkılarıyla toplanan yardım malzemeleri için düzenlenen uğurlama törenine SEDEP'in mimarları Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Muzaffer Şeker, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca ve beraberindekiler katıldı. 50 kişilik yardım heyeti içerisinde gıda, giyecek, battaniye, oyuncak gibi malzemelerin bulunduğu yardım kutularını, İslahiye'de bulunan kampta yaşayan Suriyeli vatandaşlara tek tek dağıttı.

'ÖNEM KAZANDI'
Yardımları ulaştırmak için İslahiye'de bulunan heyet ilk olarak İslahiye Kaymakamı Osman Beyazyıldız'ı ziyaret etti. Beyazyıldız, "Suriyeli vatandaşları unutmamanız, onlara destek olmaya gelmeniz bizleri çok mutlu etti. Burada bulunan Suriyeli misafirlerimize yapılacak yardımların yerinde dağıtılması daha da önem kazanacak. Yardımın nereye gittiği, kime gittiği görülecek. Biz evimizi, imkanlarımızı her ne kadar onlara açsak da insanın evi gibi yok. Onlara her türlü yardımı yapmak bizim görevimiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konyalı ve Suriyeli çocuklar buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz