Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üniversitenin çehresi değişecek

Giriş Tarihi: 24.4.2013

Selçuklu Belediyesi ile Selçuk Üniversitesi'nin ortak projesine göre Alaaddin Kampüs'ü içindeki 70 bin metrekarelik alanda çevre düzenlemesi yapılacak

Üniversitenin çevre düzenlemesi yenilenerek, çehresi değiştirilecek. Selçuklu Belediyesi, Selçuklu Üniversitesi ile işbirliği için masaya oturdu. İki kurumun işbirliği kapsamında belediye, üniversitenin Alaaddin Kampüsü içerisinde yer alan 70 bin metrekarelik alanda çevre düzenlemesi yapacak. Yapılacak bu proje için Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Selçuk Üniversitesi Prof. Dr. Hakkı Gökbel protokol imzaladı. İmza törenine Selçuklu Belediye Başkan Yardımcısı Hayrettin Yalnız ile Selçuk Üniversitesi Rektör yardımcıları Prof. Dr. Musa Özcan ve Prof. Dr. Tahir Akgemci de katıldı. Mühendislik fakültesini de kapsayan alanda Selçuklu Belediyesi otopark, altyapı-yağmur suyu, elektrik, bitkisel sulama, peyzaj, çevre aydınlatma, yürüyüş ve gezinti yollarının düzenlemesini gerçekleştirecek. İşbirliğinin örnek olduğunu anlatan Uğur İbrahim Altay, "Birçok konuda işbirliği yapıyor, örnek projeler yürütüyoruz" dedi.

'Kentin en önemli markalarından biri'
Birkaç hafta önce YEBAM ile ilgili protokol imzaladıklarını, belediye olarak öğrenci faaliyetlerine destek verdiklerini açıkladı. Selçuklu'nun birçok markasının olduğunu anlatan Altay şöyle konuştu: "En önemli markalarımızdan biri Selçuk Üniversitesi. Selçuklu Belediyesi'nin ve ilçemizin bugün geldiği noktada üniversitemiz bir lokomotif görev üstleniyor. Hem öğrencilerin burada bulunması, hem de üniversitenin akademik düzeyi ilçemize büyük katkı sağladı. Bugün bu katkıyı taçlandırıyoruz."

'Ortaya güzel bir eser çıkarılacak'
Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel ise işbirliğinin hayırlı olmasını dileyerek, "Yapılacak çevre düzenlemesi çok önemli. Bu konuda baştan beri anlayış gösteren, bize destek veren değerli belediye başkanımız olmak üzere belediyemiz yetkililerine, çalışanlarına teşekkür ediyorum. Ortaya güzel bir eser çıkacağına inanıyorum. Kampüsün içerisinde yaklaşık 54 bin öğrencimiz var. Ayrıca diğer çalışanlarımızla birlikte 60 bin kişilik bir şehre yapılan hizmettir bu" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversitenin çehresi değişecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz