Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İki caddeyi alt geçit birleştirecek

Giriş Tarihi: 1.5.2013
Büyükşehir Belediyesi tarafından kısa süre içinde yapımına başlanacak Malas Caddesi Köprülü Kavşağı, Selçuklu Kulesi ve çevresini Beyşehir Yolu'na bağlayacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, inşaat için Plastikçiler Sitesi'nin bir bloğunu kamulaştırdıklarını belirterek, köprülü kavşağın Kerkük ve Rauf Denktaş Caddeleri'ndeki trafiği azaltacağını dile getirdi.

Yakında başlayacak

Tahir Akyürek, Kule Caddesi'ni Malas Caddesi'ne bağlayacak alt geçit inşaatının yakında başlayacağını da söyleyerek şöyle konuştu: "Demiryolu Caddesi en fazla kullanılan yerlerden biri. Şehir merkezi ile Selçuklu ilçesi arasındaki bağlantıyı oluşturacak yeni yollar, yeni caddeler ve köprülü kavşaklar yapıyoruz. Malas Caddesi Köprülü Kavşağı ile Vatan Caddesi, Şefik Can Caddesi ve Rauf Denktaş Caddesi'ne paralel yeni bir cadde yapıyoruz" dedi.

75 günde bitecek

Yapılacak alt geçitin Kerkük ve Rauf Denktaş Caddeleri'ndeki trafiği azaltacağını vurgulayan Başkan Akyürek, "Selçuklu Kulesi'ne gelenler Beyşehir Yolu'na geçmek için Kerkük Caddesi üzerinden Rauf Denktaş Caddesi'ni kullanıyordu. Şimdi buradan Beyşehir Yolu'na bir çıkış oluşturuyoruz. Bu amaçla Plastikçiler Sitesi'nin bir bloğunu yaklaşık 11 milyon TL ödeyerek kamulaştırdık. Yolun karşısında da kamulaştırmalarımız oldu. Köprülü kavşağın ihalesini tamamlamak üzereyiz. Başladıktan sonra 75 gün içinde tamamlanıp hizmete açılmış olacak. Köprülü kavşak kamulaştırma bedeliyle 18-19 milyon TL civarında bir rakama mal olacak" diye konuştu.
ARKADAŞINA GÖNDER
İki caddeyi alt geçit birleştirecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz