Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KTO seçimleri 11 Mayıs'ta

Konya Ticaret Odası seçimleri için geri sayım başladı. Oda üyeleri 11 Mayıs'ta sandık başına giderek yeni Oda başkanlarını belirleyecek

Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, Oda seçimlerinin 11 Mayıs'ta yapılacağını açıkladı. Seçimleri kısa sürede tamamlayarak 2013'te hayata geçirmeyi planladıkları projelere yoğunlaşmak istediklerini anlatan Öztürk, "Bu nedenle 11 Mayıs tarihini uygun gördük. Son bir yılda 3 bin üyeyle anket yaptık. Gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerle ilgili olumlu izlenenim aldık" dedi.

SORUN YOK
Seçimleri 1 Şubat- 31Mart günleri arasında yapmayı planladıklarını ancak Oda ve Borsa seçimlerinin Bakanlar Kurulu kararıyla mayıs-haziran dönemine ertelendiğini anımsatan Öztürk, şöyle konuştu: "Türkiye genelindeki bu ertelemenin nedeni NACE kodları. Bu kodlarla ilgili TOBB'a yapılan itirazlar var. Bunların sağlıklı incelenmesi amacıyla seçimler ertelendi. Konya olarak NACE kodlarıyla ilgili sorun yaşamıyoruz. 2013'te planladığımız projelerimizi en kısa sürede tamamlamak istiyoruz. Bu nedenle artık zaman kaybetmek istemiyoruz" dedi.

2023'E HAZIRLIK
Seçimleri kısa sürede tamamlayarak Konya'nın 2023 vizyonuna odaklanmak istediklerini belirten Başkan Öztürk, "Oda olarak hedefimiz şehrimizi 2023'e hazırlamak. Konya'nın ihracatını artırmak, sanayimizin nitelikli ara eleman sorununa çözüm olmak, üyelerimizin ticaret hayatında yaşadığı sıkıntıları gidermek, Konya'nın son iki yılda Ankara'da oluşturduğu güçlü lobiyle şehrimizi Türkiye'nin merkez şehirlerinden biri yapma. Bunlar en büyük amacımız" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KTO seçimleri 11 Mayıs'ta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz