Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Talas'ta 5 blok törenle yıkıldı

Giriş Tarihi: 1.5.2013

Türkiye genelinde başlatılan kentsel dönüşüm projesiyle Kayseri Talas'ta da harekete geçildi, 75 daire yerle bir oldu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın ülke genelindeki kentsel dönüşüm hareketi Kayseri'de Talas'ta yapıldı. Törene katılan Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Büyüyen Türkiye'nin büyümeyen konutları olmaz. Aynı şekilde onlar da büyüyecek, onlar da refah seviyemizin göstergesi haline gelecek" dedi.

75 DAİRE TARİH OLDU

Atatürk Bulvarı üzerindeki Yıldız Evler Sitesi'nde 5 bloktan oluşan 75 daire, konut sahiplerinin de bulunduğu törenle yıkıldı. Törene Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Vali Şerif Yılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedat Gürgen, ile çok sayıda davetli katıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedat Gürgen, bayram havasında insanların evlerini yıktıklarının altını çizerek, "Bunu hayal bile etmek mümkün değildi" dedi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bu çalışmayla vatandaşların refah seviyesini ve konforunun artacağını anlatarak, "Yıkımlar genelde ağlayıp sızlanarak gerçekleşirdi. Buna benzer 50 bin konut yıkıldı. Yeni konutlar 18 ay içerisinde yapılarak kat maliklerine teslim ediliyor. Bu daireleri isteyip başka yere taşınanların kiraları karşılanıyor. İstemeyenler için ise bankadan kredi çekmeleri durumunda faiz indirimi imkanı sağlanıyor" dedi.

İKİ YILA İNDİRDİ
Konuşmaların ardından Bakan Yıldız, beraberindekiler ve tekerlekli sandalyeli bir gaziyle butona basarak yıkımı başlattı. Gaziyi tekerlekli sandalyesiyle yıkımın olduğu yere götüren Bakan Yıldız, 36 aylık teslim süresini de firma sahibiyle konuşarak 2 yıla indirdi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Talas'ta 5 blok törenle yıkıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz