Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkmenoğlu: Anadolu medeniyetlerin beşiği

Giriş Tarihi: 1.5.2013

AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, Anadolu'nun çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yaptığını belirterek, "Bu topraklarda büyük medeniyetler yeşerdi" dedi

Açılım süreciyle ilgili düşüncelerini paylaşan AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, Anadolu'nun medeniyetler beşiği olduğunu söyledi. Binlerce yıl çeşitli medeniyetlerin, halkın, kavmin, milletin, devletin bu topraklar üzerinde bulunduğunu anlatan Türkmenoğlu, "Bu topraklarda köklü medeniyetler yeşerdi" dedi.

"SAĞDUYUYA İHTİYACIMIZ VAR"
Anadolu'nun sadece belli bir etnik gruba ait olmadığını açıklayan Türkmenoğlu, yıllardır Türkiye'nin en büyük sıkıntısı olan terörle ilgili gelişen açılım süreciyle ilgili görüşlerini de paylaştı. Türkmenoğlu, "Ülke olarak sıkıntılı süreçlerden geçiyoruz. Şu an yıllardır başımıza bela olan terör sorununu bitirmek için sona iyice yaklaşmış bulunuyoruz. Birlik beraberliğe, sağduyuya çok daha fazla ihtiyacımız var."

"KİMS ENİN TEKELİNDE DEĞİ L"
Cumhuriyet'in kimsenin tekelinde olmadığını anlatan Ayşe Türkmenoğlu, AK Parti iktidarıyla halkın iradesinin ortaya çıktığını söyledi. Türkmenoğlu, bunun zor bir süreç olduğunu bildiklerini ama her şeye rağmen neticelendireceklerini anlatarak, "Bu aşamada siyasi partilerin bu sürece destek vermeleri son derece önemli. Ancak muhalefet partileri destek olmak yerine, süreç gayet sağlıklı bir şekilde devam ederken, son derece gereksiz, anlamsız, içerikten, bilgi ve belgeden yoksun, sırf çözüm sürecine karşı çıkmak maksadıyla açıklamalarda bulunuluyor. Birçok acının yaşandığı bu süreç hamasi söylemlerle aşılamaz" diye konuştu.

MUTLAKA GERÇEKLE ŞECEK
Muhalefetin bu konuyu siyasi rekabet alanı olarak gördüğünü anlatan Türkmenoğlu, "Eminiz ki CHP'ye oy veren kardeşlerimizin de MHP'ye oy veren kardeşlerimizin de gönlünden geçen sorunun çözülmesi. Bu sebeple parti sözcülerinin söylemlerinden ziyade, o partilere oy veren vatandaşlarımızın düşüncelerine, söylemlerine önem veriyoruz. Açık bir gerçek var ki, sadece AK Parti'nin değil, CHP, BDP ve MHP'nin tabanı da çözüm süreciyle ilgili bu büyük çabayı ciddi şekilde desteklemekte. Çözüm mutlaka gerçekleşecek" yorumunda bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkmenoğlu: Anadolu medeniyetlerin beşiği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz