Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kayseri'de örnek hizmet

Giriş Tarihi: 15.5.2013

Projeleriyle örnek olan Kayseri Büyükşehir Belediyesi, bünyesindeki spor tesislerinin kapısını engelliler, yaşlılar ve gaziler için hizmete açtı

engelliler, yaşlılar ve gazileri ağırlıyor. Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve İstihdam Derneği üyeleri (ZERİD), Kayseri Görme Engelliler ve Erciyes Görme Engelliler Spor Kulübü sporcuları, Sevgi Evleri'nde kalan çocukların yanı sıra Geriatri Merkezi'nden yaşlılar ile Muharip Gaziler Derneği üyeleri haftanın belirli günleri Büyükşehir Belediyesi'nin spor tesislerinde ücretsiz olarak spor yapıyor.

SPOR YAPIYORLAR

Belediye, zihinsel engelli öğrencilere pazartesi, salı ve perşembe günleri kapılarını açıyor. Erciyes Görme Engelliler Spor Kulübü sporcuları, perşembe ve cumartesi günleri Fuar Sağlıklı Yaşam Merkezi'nde ücretsiz olarak fitness yapıyor. Kayseri Görme Engellileri Spor Kulübü sporcuları da pazar günleri Yeşil Mahalle halı sahada futbol antrenmanı yapma şansı buluyor. Sevgi Evleri'nde kalan çocuklar da belediyenin spor merkezlerinden ücretsiz olarak yararlanıyor. Kimsesiz çocuklar, Talas TOKİ Spor Tesisleri'nde eğitmenler eşliğinde yüzme öğreniyor.

'KAYITLI 3 BİN 550 KİŞİ VAR'
Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ Genel Koordinatörü Ali Üstünel, vatandaşların sportif aktivitelere katılımını arttırmak amacıyla çok sayıda etkinlik düzenlediklerini belirterek "Şu an spor merkezlerimizde 3 bin 550 kayıtsız üyemiz bulunuyor. Yaz Spor Okullarını, Spor Okulu olarak bütün yıla yaydık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayseri'de örnek hizmet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz