Liseli tiyatrocular Kayseri'de buluştu

Giriş Tarihi: 15.5.2013

Kayseri Liselerarası Tiyatro Festivali başladı. Bu yıl 8'incisi gerçekleştirilen uluslararası festivalde 34 grup sahne alıyor

Uluslararası 8. Liselerarası Tiyatro Festivali'ne 28'i Kayseri'den olmak üzere Ankara, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Trabzon ve Türkmenistan'dan toplam 34 okul katılıyor. Açılışı dün yapılan festival Büyükşehir Belediyesi'ne kortej halinde yürünmesiyle başladı. 31 Mayıs'a kadar sürmesi planlanan etkinliklerde 19 Mayıs dışında her gün iki oyun sahnelenecek.

DESTEĞE DEVAM

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, her zaman gençlerin yanında olmaya çalıştıklarını dile getirerek, "Kültürel faaliyetlerle uğraşan, tiyatro gibi bir sanatı icra eden gençlerin kendilerini çok daha iyi ifade ettiği bir gerçek. Bu sebeple tüm gençlerimizin herhangi bir sanat dalıyla ilgilenmesini tavsiye ediyorum. Onların yapacakları faaliyetlere bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da destek vermeye devam edeceğiz" dedi.

7 YILDA 120 BİN İZLEYİCİ

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Oktay Durukan da festival süresince 31 Mayıs'a kadar her gün 14.00 ve 20.00 saatlerinde iki oyun sahneleneceğini belirtti. Durukan, Şehir Tiyatrosu'ndaki bu oyunların ücretsiz olarak izlenebileceğini söyledi. Geçmiş 7 yılda 188 okulun tiyatro festivaline katıldığını ifade eden Oktay Durukan, 4 bin gencin sahneye çıkarak oyunlarda rol aldığını ve bu oyunları yaklaşık 120 bin izleyicinin takip ettiğini kaydetti.
ARKADAŞINA GÖNDER
Liseli tiyatrocular Kayseri'de buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz