Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Yüksel'den büyük duyarlılık

Giriş Tarihi: 15.5.2013

Vali Alaaddin Yüksel, kendisini ziyaret eden görme engelli Yusuf Çelebi'yi kapıda karşıladı, koluna girdi

Dünya Engelliler Haftası nedeniyle Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkanı Yusuf Çelebi ve beraberindeki üyeler, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel'i makamında ziyaret etti. Vali Yüksel, Valilik binasının girişinde Çelebi ve beraberindeki heyeti karşıladı. Görme engelli Yusuf Çelebi'nin koluna giren Vali, duyarlı davranışıyla dikkat çekti. Vali Yüksel, konuklarını engelliler için giriş katta oluşturulan toplantı salonunda ağırladı.

'BİRLİK OLMA' İSTEĞİ
Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkanı Yusuf Çelebi, toplantıda 2005 yılında yürürlüğe giren Engelliler Yasası'nın tartışıldığını anlatarak, "Farkındalık her geçen gün artıyor. Biz ayrımcılık istemiyoruz, diğer insanlardan farklı da olmak istemiyoruz. Topluma karışıp hep beraber yürümek istiyoruz. Çarşı, pazar, tiyatro, sinema gibi yerlerde hep birlikte olmayı talep ediyoruz" diye konuştu.

TEŞEKÜRETİ
Yusuf Çelebi, Yüksel'e engellilere duyarlılığı için teşekkür ederek, Yüksel'in hem genelge yayımlayarak hem de düzenlenen toplantılarda hakları dile getirerek yanlarında olduğunu söyledi.

'TALEPLER HIZLI YÜRÜTÜLMELİ'
10-16 Mayıs günleri arasında kutlanan Engelliler Haftası'nda sosyal bilinci geliştirecek etkinliklerin yapılması gerektiğini belirten Vali Alaaddin Yüksel, "Hiç kuşku yok ki Ankara'da engellilere yönelik yapılan çalışmalar tartışılır. Hepimiz engelli yurttaşlarımızın yaşam şartlarının iyileştirilmesine yönelik taleplerin daha hızlı yürütülmesinden sorumluyuz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Yüksel'den büyük duyarlılık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz