Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O'nun en büyük hobisi güvercin

Giriş Tarihi: 22.5.2013

Güvercin tutkunu Cemal Aslandağ, iki katlı kuşluğunda 400 güvercin besliyor. Aslandağ, güvercinler için yılda 3 ton buğday satın alıyor

Kayseri'de yaşayan Cemal Aslandağ, evinin bahçesine yaptırdığı iki katlı kuşlukta 400 güvercin besliyor. 55 yıldır hobisi olan güvercinlerin yılda 3 ton buğday, yarım ton da mercimek yediğini anlatan Aslandağ, emekliliğinin tadını çıkarıyor. Aslandağ, Melikgazi'nin Hisarcık Mahallesi'ndeki bağ evine özel olarak inşa ettirdiği iki katlı kuşlukta bugüne kadar bir çift güvercinden 5 bin güvercin ürettiğini anlattı.

"DIŞARIDAN ALMADIM"
Hiçbir kötü alışkanlığı bulunmayan Aslandağ, en büyük zevkinin güvercin beslemek olduğunu söyledi. Şu anda emekliliğinin tadını çıkaran Cemal Aslandağ, besleme ve bakımını yaptığı güvercinlerine ayrı bir önem verdiğini, talep gelmesine rağmen satmadığını söylüyor. Beslediği bazı güvercinlere değer biçemediğini kaydeden Aslandağ, "10 yaşından bu yana güvercin beslerim. Güvercinlerimin yanına gelince, onların sesini duyunca tüm yorgunluğum gidiyor. İçki, kumar ve sigara gibi kötü alışkanlıklarım yok. 5 bin güvercinim vardı. Hepsini tek bir çift güvercinden ürettim. Hiçbir zaman dışarıdan güvercin almadım. Şu anda 400 güvercinim var" diye konuştu.
ARKADAŞINA GÖNDER
O'nun en büyük hobisi güvercin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz