Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ağır vasıta araçlar için özel yol

Giriş Tarihi: 5.6.2013 12:40

Büyükşehir Belediyesi Gürpınar'ı Malatya yoluna bağlayan 9 kilometrelik bir yol yaptı. Bu yol sayesinde taş ve mıcır ocaklarından gelen kamyon ve TIRlar artık yerleşim merkezlerinin içinden geçmeyecek.

Gürpınar'da bulunan çok sayıda taş ocağından taş ve mıcır çeken kamyon ve TIR'lar Gesi, İldem ve Beyazşehir'i takip ederek Sivas Yolu'na çıkıyorlar, bu nedenle de trafikte problem oluşturuyorlardı. Büyükşehir Belediyesi vatandaşlardan da gelen talepleri dikkate alarak kamyon ve TIR'ların kullanabileceği alternatif bir yol yaptı. 9,2 kilometrelik yol tamamlanarak trafiğe açıldı.

Sivas Yolu-Beyazşehir-İldem-Gesi-Gürpınar hattında çalışan kamyon ve TIR'ların bu hattan çıkarak yeni yapılan yolu kullanmaya başlamasıyla Gesi yolundaki trafikte rahatlama meydana geldi. Büyükşehir Belediyesi Gürpınar yolundaki altyapı ve üstyapı çalışmaları sırasında yol güzerg'hı üzerindeki dere yataklarının yola zarar vermesini engellemek ve akarsuların sürekliliğini sağlamak için 6 ayrı noktada menfez inşa etti. Yapılan yeni yolla birlikte Gürpınar'dan çıkan araçlar yerleşim alanlarına girmeden Malatya Yolu'na çıkabilecekler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ağır vasıta araçlar için özel yol
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz