Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Amacımız kusursuz bir şehir oluşturmak

Giriş Tarihi: 19.6.2013

Büşükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, "Konya'nın bir misyonu var. Kusursuz ve lider şehir olmak için buna ihtiyaç duyuyoruz" diye konuştu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya'nın misyonu olduğunu belirterek, "Mevlana şehrinin, evliyalar ve enbiyalar şehrinin kusursuz olması gerekir. Lider şehir olmak için buna ihtiyacımız var" dedi. Akyürek, Mahalle Meclisi Toplantıları kapsamında Selçuklu'da Tatköy ve Küçük Muhsine mahallelerinde vatandaşlarla buluştu. Muhtarların ve mahalle sakinlerinin taleplerini dinleyen Akyürek, bugüne kadar 100'e yakın bölgede toplantı yaparak 205 mahallenin problemlerini görüştüklerini dile getirdi.

"HEPİMİZİN GÖREVİ"
Türkiye'de son dönemde yaşanan gelişmeleri de değerlendiren Başkan Tahir Akyürek, "Allah kardeşliğimizi bozmasın. Dünya ve ahiret kardeşliği çok önemli. Bunlar zaman zaman unutturuluyor. Nesiller arasında kopukluk meydana getiriliyor. Gençlerimizi milli ve manevi değerlerine bağlı, geçmişine saygılı, taşıdığı mirasın farkında yetiştirmek hepimizin görevi" dedi.

'MİSYONU OLAN BİR KENT'
Konya'yı 'misyonu olan bir kent' diye anlatan Tahir Akyürek, "Şehirde sorumluluk alan herkesin bu düşünceyle hizmet etmesi gerekiyor. Mevlana şehri, evliyalar ve enbiyalar şehrinin kusursuz olması lazım. Lider şehir olmak için buna ihtiyaç duyuyoruz. Bu konuda gereken çalışmalar yapıldı. Ancak yapılacak daha çok hizmet var" diye konuştu.

Belediyeler yapacak

Bö lge yi yakından ilgilendiren açıklama yapan Akyürek, şöyle konuştu: "Büyükşehir Belediyesi bünyesinde ilk defa tarım ve hayvancılıkla ilgili daire başkanlığı oluşturulacak. Kanun gereği İl Özel İdaresi'nin bu konudaki görevlerini Büyükşehir Belediyesi devraldı. Organik tarım, hayvancılık ve diğer faaliyetlerle ilgili 2014'ten sonra belediyelerimiz görev yapacak. Belli ürünlerin desteklenmesine katkı sağlayacağız, destek vereceğiz. Bunlarla ilgili hazırlıklar yapılıyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Amacımız kusursuz bir şehir oluşturmak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz