Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engeli başarıyla aştı

Giriş Tarihi: 19.6.2013

Konya'da yürüme engelli Esra Taşeri hayatın her alanında karşılaştığı onca zorluğa rağmen, üniversiteyi "bölüm birincisi" olarak bitirmenin mutluluğunu yaşıyor

Doğuştan yürüme engelli Esra Taşeri (23), eğitim hayatı boyunca hep başarılı bir öğrenci oldu. Taşeri, 2009 yılında ilk tercihi olan Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık Bölümü'ne yerleşti. Eğitimine devam eden genç kız, 4. sınıfta, aynı zamanda memur olarak iş hayatına atıldı. İş yerinde de çalışkanlığıyla adından söz ettiren Taşeri, bölüm birincisi olarak üniversiteden mezun oldu.

HİÇ PES ETMEDİ

Eğitim hayatına ara vermeden devam ettiğini belirten Taşeri, okulundan "birincilik" dereceysiyle mezun olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Engelli olduğu için bazen derslere katılamadığını ifade eden Taşeri, otobüsü kaçırdığında eve dönmek zorunda kaldığını söyleyerek, "Yağmurlu günlerde saatlerce okulda bekliyordum. Ama bu durum benim neşemi, azmimi yok etmedi" dedi.

SIKINTILARI UNUTTUM

Engelinin kendisine her zaman zaman kaybı yaşattığını söyleyen Taşeli, "Engelli olmam sadece zaman kaybına yol açtı. Fakat, hep hayallerim doğrultusunda hareket ettim. Azmim sayesinde her şeyin üstesinden geldim. Derslere katılamadığımda hemen arkadaşlarımdan ders notlarını alıp, açığıkapatmaya çalıştım. Anlamadığım yerleri saatlerce okudum, sordum. Çok hırslandım, hırslandıkça başarılı oldum. Böylelikle içinde bulunduğum sıkıntıları da unuttum" dedi. Taşeri, eğitim sürecinde olduğu gibi meslek hayatında başarılı olacağına inandığını sözlerine ekledi. Anne Aysel Gül Taşeri (46) ise bir arkadaş gibi olduğu kızının hep kendilerini gururlandırdığını anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engeli başarıyla aştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz