Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2. Bisiklet Festivali Erciyes'te yapıldı

Bu yıl ikincisi düzenlenen Bisiklet Festivali, Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nde çevre illerden de gelen 220 sporcunun katımıyla gerçekleşti

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı bitme noktasına gelen Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi Projesi, değişik aktivitelere sahne oluyor. Yalnızca kışın kayak yapılan bir merkez olmaktan öte dört mevsim çeşitli sosyal-sportif etkinliklerin düzenlendiği mekan olarak planlanan Erciyes'te 2. Bisiklet Festivali gerçekleştirildi. Rengarenk bisikletlerin bulunduğu festivalde, yaşanabilecek olası kazalar için 112 Acil Servis Ambulansı hazır bulunduruldu. Hafta sonu Erciyes'te buluşan bisikletseverler eşsiz bir manzara eşliğinde zirveye doğru pedal çevirmenin mutluluğunu yaşadı. Erciyes AŞ ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen festivale Kayseri ve çevre illerden yaklaşık 220 bisikletli katıldı.

"YAZ VE KIŞ TURİZMİNE UYGUN"
Hacılar Kapı'da bir araya gelen tutkunların bir bölümü gondollarla Lifos üst istasyona çıkarak bisikletleriyle dağ yolundan, diğer grup ise asfalt yoldan Tekir Yaylası'na ulaştı. Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Murat Cahid Cıngı, Erciyes Dağı'nın yaz ve kış turizmi için elverişli olduğunu söyledi. Kayseri tarihinin en büyük projesinin Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi Projesi olduğunun altını çizen Cıngı, "Erciyes'i bisikletseverlerimize açmak istiyoruz. Bunun için onları düzenlemiş olduğumuz festivalde buluşturuyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2. Bisiklet Festivali Erciyes'te yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz