Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Niksar Türkiye'nin kalbi olmaya hazır

Giriş Tarihi: 9.7.2013

Turizm profesyonellerinin dikkatini çeken Niksar'daki çalışmalar çoğu kişi tarafından yakından takip ediliyor

Turizm konusunda profesyonel olan kişiler Niksar'ı takibe aldı. Sektör temsilcileri ve turizmciler, Ankara'da yapılan Turizm Zirvesi'nde Niksar'ın "Başarılı örnek" gösterilmesinin önemli olduğunu vurguladı. Daha önce de Niksar'a gelerek, kentin tarihi ve turistik mekanlarında incelemelerde bulunan konuk turizmciler ve akademisyenler, ilçeyi çok beğendiklerini ifade ederek, kentteki turizm atağının devam ettirilmesi dileğinde bulundu.
"YETER Kİ İSTENİLSİN"

Turizm profesyonelleri zirvede Niksar'la ilgili şu görüşlerini açıkladı: "Biz Niksar'a gelirken, 'Eğer Niksar'da eksik varsa. Biz bu eksiğin nasıl tamamlanacağını söyleyip, fikir veririz' diye düşündük. Baktık ki Niksar çoktan her şeyi halletmiş. Halk da son derece güler yüzlü kişilerden oluşuyor. Turizmde bu çok önemli… Halk inanmazsa turizmin çarkları dönmez. Niksarlılar'ın da turizme istekli olduğunu gördük. Kazı alanları müzeye dönüştürülebilir, yaylalarda uluslararası doğa sporları etkinlikleri yapılabilir. Yeter ki bu düşünceleri projelendirebilin…"

"BURASI GİZLİ BİR BAHÇE"
Zirvede konuşulan konularla ilgili ise Belediye Başkanı Duran Yadigar, şunları söyledi: "Niksar'a gelenler, buranın gizli bir bahçe, bilinmeyen bir Anadolu köşesi olduğunu görecek. Türkiye'nin, hatta dünyanın herhangi bir yerinden Niksar'a yaptıkları yolculuk zahmete değecek. Biz turizm profesyonellerinin değerlendirmelerini ve Niksar'a yaptıkları, yapacakları gezileri çok önemsiyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Niksar Türkiye'nin kalbi olmaya hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz