Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davetlilere 'harika' gezi

Giriş Tarihi: 10.7.2013

Erciyes Kupası Uluslararası Tenis Turnuvası'nın açılış kokteyline katılan davetliler için Harikalar Diyarı'na özel bir gezi düzenlendi

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Türkiye'nin en büyük temalı parkı olan Harikalar Diyarı'nı Kayseri protokolüne tanıttı. Geziye, Özhaseki'nin yanı sıra Vali Orhan Düzgün, Garnizon Komutanı Hava Tümgeneral Ali Demiral, Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, U20 Dünya Şampiyonası için Kayseri'de bulunan FİFA Turnuva Direktörü Luis Castro ve Büyükşehir Belediyesi'nin üst düzey yöneticileri katıldı.

HAYVANLARI GÖRDÜLER

Büyükşehir Belediyesi'ne ait üstü açık gezi aracıyla başlayan gezide Spor AŞ Genel Koordinatörü Ali Üstünel davetlilere bilgi verdi. Gezi aracında U20 Şampiyonası'nın maskotu Kanki ile Harikalar Diyarı'nın maskotu Boddi de hazır bulundu. Zaman zaman gezi aracından inerek tesisleri gezen davetliler Ramazan ayı içinde ziyarete açılacak Hayvanat Bahçesi'ndeki bazı hayvanları görme fırsatı buldu.

'BİLİM SİTESİ'Nİ İNCELEDİLER
Gezi kapsamında daha sonra Bilim Sitesi'nin yapılacağı alana geçildi. Bilim Sitesi hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Daire Başkanı Hamdi Elcüman TÜBİTAK'ın projeye 20 milyon lira bütçe ayırdığını, Büyükşehir Belediyesi'nin de bir bu kadar harcama yapacağını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davetlilere 'harika' gezi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz