Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ramazanla canlandı

Giriş Tarihi: 15.7.2013 11:18

, Belediyenin son birkaç yıldır gayretli çalışmaları neticesinde, şu günlerde vatandaşların akın akın gittikleri ve keyifle vakit geçirdikleri bir merkez haline geldi.

Uzun yıllar özellikle güvenlik sorunları başta olmak üzere çeşitli nedenlerle vatandaşların önünden bile geçmeye çekindikleri , belediyenin son birkaç yıldır gayretli çalışmaları neticesinde, şu günlerde vatandaşların akın akın gittikleri ve keyifle vakit geçirdikleri bir merkez haline geldi. 7/24 gerek polis noktaları, gerekse zabıta ekipleri tarafından güvenliği sağlanan Kale'de Ramazan etkinliklerinin de yapılması ile büyük bir hareketlilik başladı. Karaman Belediyesi tarafından Kale'nin eteklerine kurulan piknik masalarında ise halk iftar yapıyor, sohbet ediyor ve dinleniyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, "Maalesef yıllarca Karaman Kalesi gibi güzide bir yapı ve çevresi, amacına uygun kullanılamamıştır. Vatandaşlarımız, yaşanan birçok kötü hadiselerden dolayı buraları kullanmaya çekinir hale gelmişler. Karaman Belediyesi olarak bu mek'nın kullanılması ile alakalı birçok çalışma yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Öncelikli olarak güvenliği sağladık ve tüm çirkin görüntülerden burayı arındırdık. Ramazan etkinliklerinin yapılması ile de vatandaşlarımız burayı son derece güzel bir şekilde kullanmaya başladılar. Ramazan Ayı sonrasında da Kale'de çeşitli etkinlikler yapmak sureti ile vatandaşlarımıza daha da sevdirmeyi düşünüyoruz." dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karaman Kalesi Ramazanla canlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz