Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hobisiyken mesleği oldu

Genç kızların hayallerini süsleyen çeyiz eşyalarını tasarlayan Kütahyalı girişimci Pakizer Akdemir 4 yıl önce hobi olarak başladığı işinde şimdi firmalara özel siparişler hazırlıyor

Ev tekstili üzerine çalışan Pakizer Akdemir işini, bir annenin kızına çeyiz hazırlar gibi hassas ve narin yaptığını belirtti. 4 yıl öncesine kadar evinde bir tane makine ile kendisi ve çocukları için bir şeyler diktiğini belirten Akdemir, çevresindeki arkadaşlarının yaptıklarını gördüğünde sürekli bir işyeri açması gerektiğini belirttiğini ifade etti. Bu hobisini yurt dışında katıldığı bir sergi sonrasında değerlendirmeye karar verdiğini ve ticarete atıldığını ifade eden Akdemir şöyle konuştu: "Eşim işadamı. Bir fuara katılmak için yurt dışına gitmişti. Orada bir firmaya sponsor olmuşlar. Bunun üzerine eşime jest olsun diye aynı fuarda stant açması için yer vermişler. Eşim Türkiye'ye geldiğinde bana konudan bahsetti. Fuar gelin ve damat üzerine olunca benim yaptığım eşyalarla o standı açabileceğimizi düşündük. Yaptığım eşyalardan toparlayıp eşime verdim ve yurt dışında standı açtı. Orada çok beğenilmiş. Gelen tepkiler bu kadar olumlu olunca Akdemir tekstil çatısı altında Yasmin Home'u açmaya karar verdim" dedi.

20 ÇALIŞANI VAR

A'dan Z'ye çeyiz için tekstil malzemesi hazırladıklarını ve hepsinin kendine özel modeller olduğunu ifade eden Akdemir, mağazalarının insanların gelip görmeleri için açık olduğunu ancak kendilerinin daha çok özel sipariş üzerine çalıştıklarını belirtti. Müşteri memnuniyetinin kendileri için önemli olduğunu ifade eden Pakizer Akdemir "Şimdi büyük firmalar için çalışıyoruz. Onlara çeyizlik malzeme üretiyoruz. 5 kişilik ekiple başlamıştık bu işe şu anda 20 kişilik bir ekiple çalışıyorum" dedi. Yaptığı çalışmalarla ilgili olarak çok güzel tepkiler aldığını ifade eden Akdemir, "Bu beni çok mutlu ediyor. Girişimci olarak doğru yolda olduğuma daha çok inanıyorum. Gelen insanlar ürünlerimizin kaliteli olduğunu görüyorlar ve beğeniyorlar. İleride bayilikler vermeyi düşünüyoruz. Bunun için alt yapı çalışmalarımızı profesyonel anlamda sürdürüyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hobisiyken mesleği oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz