Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konyalı çiftçiye şeker gibi destek

Pancar üreticilerinin yanı sıra patates üreticilerini de unutmayan ve sözleşmeli patates ekimi yapan üreticilerine de 1,3 milyon liralık nakit avans desteği veren Konya Şeker'in, motorin avansı ile birlikte son 15 gün içinde üreticiye verdiği avans miktarı 54,8 milyon liraya ulaştı.

DESTEK HERŞEYDEN ÖNEMLİ

Dağıtımına başlanan mazot avansı ile birlikte 2013-14 kampanya döneminde Konya Şeker üreticisine 66.5 milyon lirası ayni, 109.4 milyon lirası da nakdi avans olmak üzere toplamda 175.9 milyon liralık avans desteği miktarına ulaşırken, Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, üreticilere ve üretime desteğin birinci öncelikleri olduğunu söyledi. Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, üretimde sürekliliğin sağlanması ve üreticilerin refah seviyesinin yükseltilebilmesi için tarımsal ürünün ve üreticinin daha üretim aşamasında desteklenmesinin en az tarımsal sanayi yatırımları kadar önemli olduğunu belirtti. Konuk, kurumun avans sistemini aksatmadan üreticiyi herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmadan üretim yapabilmesini amaçladığını ifade ederek, "Tarlada üretim yapan hiç kimsenin başkasına muhtaç olmaması için çabalıyoruz" dedi.

175.9 MİLYON LİRA AVANS

Konya Ovası'nda üreticinin ürettiği her üründen daha çok kazanması ve bölge üreticisinin daha çok üretebilmesi için yatırım yaptıklarını söyleyen Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, Konya Şeker'in son 15 günde üreticiye verdiği desteğin dağıtımına başlanan motorin avansıyla 54 milyon lirayı aştığını söyledi. Konuk, "Toplamda da 175.9 milyon lira bir avans ödemesi rakamına ulaşacağız. Konya Şeker, varlık sebebi üretici ve tarımsal üretim olan bir kurumdur. Bu yüzden üreticilere her ortamda, her türlü ekonomik desteği vermek bizim birinci önceliğimizdir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konyalı çiftçiye şeker gibi destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz