Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mithatpaşa'ya modern dönüşüm

Giriş Tarihi: 17.7.2013

Kocasinan Mithatpaşa Mahallesi'nde yıllardır süren çarpık yapılaşma sorunu çözülüyor. Belediye Başkanı Bekir Yıldız, "Bölgenin imar sıkıntısı bitecek" dedi

Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Mithatpaşa Mahallesi'nin şehir merkezine yürüme mesafesinde olduğunu anlatarak, "Mahalle şehir merkezine yakın olmasına rağmen bir türlü imarlı, modern yapılaşmaya geçemedi. Argıncık'ta olduğu gibi imar hareketlerini hızlandırmak amacıyla Mithatpaşa için de çalışmalar yaptık. Bunlar artık meyve vermeye başladı. Mahallede özellikle son 4 yılda imarlı, modern yapılaşma hız kazandı" dedi.

"DÖNÜŞÜME İNANDIRDIK"
200 hektarlık alana sahip Mithatpaşa ve civarında değişim, gelişim ve dönüşümün devam ettiğinin altını çizen Bekir Yıldız, "İmar hareketinin önündeki engelleri aştık. Burada da hisseli tapuları ferdiye dönüştürdük. Vatandaşlarımızı dönüşüme inandırdık" diye konuştu. Yıldız, Mithatpaşa Mahallesi sınırından geçen Sarımsaklı Suyu'nu ıslah ederek, ulaşımı rahatlattıklarının altını çizdi.

Hızlı bir ivme kazandı
Ulaşımın kolaylığının Mithatpaşa'nın konumunu değiştirdiğini anlatan Yıldız, şöyle konuştu: "Bu değişlikle burası Kuzey Çevre Yolu'na yakın, Argıncık ve Ziya Gökalp, Şeker gibi semtlere geçiş noktası haline geldi. Bu durum ilgiyi artırırken dönüşümü de hızlandırdı. Balkonlarından Kayseri Kalesi net biçimde görünen Mithatpaşa'da bir modern yapılaşma heyecan ve hızlı bir ivme kazandı."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mithatpaşa'ya modern dönüşüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz