Türkiye'nin en iyi haber sitesi

gelişiyor ve güzelleşiyor

Giriş Tarihi: 20.7.2013 16:34

Nevşehir merkeze bağlı turistik Belediye Başkanı Osman Süslü, yaptıkları meydan, pazaryeri, halı saha, dükkan gibi çalışmalarla beldelerinin gelişip güzelleştiğini söyledi.

Süslü, halkın memnuniyeti ve beldelerinin gelişmesi adına çalışma yapmaya büyük özen gösterdiklerini belirterek, rastgele ve planlaması olmayan hiçbir işe girmediklerini vurguladı.

Çarşı merkezindeki meydan çalışmasının yüzde 70 oranında tamamlanmış olduğunu belirten Başkan Süslü, "Pazaryerimiz, bir aydan beri hizmete sunuldu. 25 pazarcı esnafımız varken yeni alanın güzel ve ferah bir hizmet sunulmasına fırsat vermesi sonucunda yoğun bir taleple karşılaştık. Pazarcı sayımız 40'a yükseldi. Pazar alanımız, yaptığımız özel bir projeyle beldemizin görünümünü bozmayacak şekilde inşa edilmiştir. Hemen yanıbaşındaki dükkanların da kaba inşaatları tamamlanmış durumdadır. 30 Ağustos 2013 tarihi itibariyle bitirmeyi yapmayı planlamaktayız. Çarşı meydanının yanında ocak ayında hizmete açmış olduğumuz kapalı halı sahamız da büyük ilgi görüyor. Beldemizin yanısıra Nevşehir merkez ve civar yerlerden de talep gelmektedir. Halı sahamızın bulunduğu alanın çevresinde altyapı çalışmalarına başlayacağız. Özellikle kanalizasyon çalışmasına büyük önem veriyoruz." dedi.

24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla basın mensuplarına bir müjdesi olduğunu da kaydeden Osman Süslü, "Basın Bayramları'nı da bu vesileyle tebrik etmek istiyorum. Nevşehir- hattında belediyemize ait otobüslerde ulaşımı ücretsiz olarak sunmaya başladık. Yine Kale de basın mensubu arkadaşlarımıza ve misafirlerine ücretsiz hizmet verecektir. Basın mensubu arkadaşlarımız, beldemizin ve bölgemizin tanıtımında büyük gayret sarf ediyor." diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uçhisar gelişiyor ve güzelleşiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz