Türkiye'nin en iyi haber sitesi

22 yıl sonra gelen çifte mutluluk

Giriş Tarihi: 24.7.2013

Yıllarca çocuk sahibi olmak için tedavi gören Nadiye-Mehmet Özkan çifti, 22 yıl sonra hayallerine kavuştu

Çocuk sahibi olmak için yıllarca tedavi gören Nadiye-Mehmet Özkan çiftinin, 22 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle ikiz bebekleri oldu. Daha önce 3 aşılama, 3 tüp bebek olmak üzere 6 denemeden de başarılı sonuç alamayan çift, son gittikleri tüp bebek merkezinde ise başarıya ulaştı. 22 yıl sonra ikiz bebek dünyaya getiren anne Nadiye ve baba Mehmet Özkan, çocuk sahibi olmak isteyen her çiftin ümitsizliğe kapılmadan kararlı bir şekilde tedavilerine devam etmelerini istedi.

"UMUT VE SABIR GEREKİYOR"
22 yıllık babalık özlemi sona eren, bebeklerini kucağına almanın mutluluğunu yaşayan Mehmet Özkan, yaşadıkları tedavi sürecinin sabır ve özveri istediğini anlattı. Bebek sahibi olmak isteyen ailelerin umutsuzluğa kapılmadan tedavilerini devam ettirmelerini öneren Özkan, "Tedaviden olumsuz sonuç alanlar pes etmemeli ve mücadelelerinde kararlı olmalılar. Biz çocuk sahibi olmak için 22 yıl bekledik ve bu mutluluğu şu anda yaşıyoruz" diye konuştu.

"MUTLU SONA ULAŞTIK"
Nadiye Özkan ise anne olmanın çok güzel bir duygu olduğunu anlatarak, bu mutluluğun hiçbir şeye değiştirilmeyeceğini vurguladı. Özkan, anne ve baba olmak için mücadele eden herkesin kararlı ve sabırlı olmasını isteyerek, "Biz sonunda mutlu sona ulaştık" diyerek düşüncelerini ifade etti.

İLK DENEMEDE BAŞARI SAĞLANDI
Memorial Kayseri Tüp Bebek Merkezi'nden Op. Dr. Nurettin Türktekin ise "Mehmet ve Nadiye Özkan 22 yıldır çocuk sahibi olmayı bekliyordu. Daha önce 3'ü aşılama, 3'ü tüp bebek olmak üzere 6 denemeden de başarılı sonuç alamamışlar. 15 yıl boyunca birçok merkeze başvurmuş ve tedavi olmuşlar. Son olarak bize gelerek yeniden tedavi olmak istediklerini ilettiler. İlk denemede başarılı olduk. Sağlıklı ikiz bebekleri dünyaya geldi" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
22 yıl sonra gelen çifte mutluluk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz