Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Biz çok büyük bir aileyiz'

Konya'da şehit ve gazi yakınlarıyla iftar yapan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, masaları tek tek dolaşıp şehit aileleriyle sohbet etti

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Konya Valiliği tarafından şehit yakınları ve gazi aileleri onuruna verilen iftar yemeğine katıldı. Valilik Konağında verilen iftara Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, AK Parti Konya Milletvekilleri, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve protokolle şehit ve gazi yakınları katıldı. İftar öncesi bir konuşma yapan Bakan Davutoğlu, bir aile yemeğinde olduklarını belirterek, "Ailelerin en azizi, en ulvisi, en genişi ve yüreği en dolu olan büyük bir ailedir. Biz şehitlerimizin, gazilerimizin ve bütün yakınlarının, beraber oluşturduğu büyük bir aileyiz. Ortak bir hissi paylaşıyoruz. Hepimiz, mekanlarının cennet olduğundan hiç şüphe etmediğimiz, o yüce şehitlerimizi bir kez daha hatırlamakta onları bir kez daha hayırlı yad etmekle bir araya geliyoruz. Aynı zamanda onlara bir niyazda bulunuyoruz. Şehitlerimize seslenerek, bıraktığınız emanet, uğrunda şehit olan bütün değerler hepimiz için sonuna kadar sahip çıkılması gereken değerlerdir. Bıraktığınız evlatlar, eşler, anneler ve babalar hepimizin annesi, babası, evladı ve kardeşidir. Kendi annelerimize ve babalarımıza gösterdiğimiz hürmeti onlara, kendi çocuklarımıza göstermediğimiz hürmeti onların çocuklarına göstermedikçe onlara vefa borcumuzu ödemiş sayılmayız" dedi.

ENDERUN USULÜ NAMAZ

Konuşmaların ardından Bakan Davutoğlu eşi Sare Davutoğlu ile beraber tüm masaları teker teker dolaşarak aileleri selamladı. İftara katılan şehit ve gazi yakınlarıyla yakından ilgilenerek sıkıntılarını dinleyen Bakan Davutoğlu, çocuklarla da sohbet ederek onlarla bol bol fotoğraf çektirdi. Valilik Konağındaki iftarın ardından Bakan Davutoğlu, Mevlana Müzesi yanında bulunan Sultan Selim Cami'sinde vatandaşlarla birlikte "Enderun" usulü Teravih Namazı kıldı. Bakan Davutoğlu namazın ardından Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenmesi yapılan Mevlana Meydanı'ndaki kitap fuarını gezdi.
ARKADAŞINA GÖNDER
'Biz çok büyük bir aileyiz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz