Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ahi Evran'ın mührü Kırşehir'e vuruluyor

Giriş Tarihi: 31.7.2013

Kırşehir Belediyesi'nin Anadolu'ya atacağı imzalardan birisi olan Ahi Evran-ı Veli Külliye Projesi tüm hızıyla devam ediyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği'nin katkılarıyla Ahi Evran-ı Veli Külliye'si yapılıyor. Külliye sadece Kırşehir'de değil Türkiye'de de heyecanla beklenen bir proje olarak takip ediliyor. Yapının sahne arkası, sahne, destek birimleri ve çok amaçlı servis birimlerinin betonarme imalatları devam ediyor.

"KÜLLİYEDE ÖĞRENİLECEK"

Külliye, Ahi Meydanı'nda eylül ayında yapılacak "Ahilik törenleri"nde misafirlere hizmet verecek. Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ahi Evran'ın mührünün Kırşehir'e atılacağını, böylelikle Anadolu'ya bir imza atacaklarını söyleyerek, "Cumhuriyet tarihinin ilk külliyesini yapıyoruz. Bu proje için Türkiye'nin en iyi mimarları ile çalışıp en modern inşaat teknikleri kullanıyoruz. Külliye tamamlandığında sadece Kırşehir'de değil Türkiye'de de bir farklılık teşkil edecek. Bundan sonra tüm Türkiye Ahiliği bu külliyede öğrenecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahi Evran'ın mührü Kırşehir'e vuruluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz