Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kurtuluş Parkı'nda İngilizce eğitimi

ABD ve Kanada'dan gelen 6 yabancı genç, internet üzerinden bağlantı kurdukları Türk öğrencilere Kurtuluş Parkı'nda İngilizce öğretiyor

Ankara Kurtuluş Parkı'nda, ABD ve Kanada'dan gelen 6 arkadaş Türk öğrencilere ücretsiz İngilizce ders veriyor. Daha önce 4 defa geldikleri Türkiye'de bu kez gönüllü öğretmenlik yapmaya karar veren yabancılar, ilk olarak bastırdıkları afişleri Kızılay Karanfil Sokak'ta dağıttı. Sosyal sitelerden de birçok kişiyle haberleşen gençler, pazar hariç haftanın her günü saat 13.00 ile 16.00 saatleri arasında Kurtuluş Parkı'nda İngilizce dersi veriyor. Yabancılar, öğrencileri 'başlangıç', 'orta' ve 'ileri' derecelere göre ayırdı. Sadece ders vermekle kalmayan gençler, oynadıkları oyunlarla öğrencilere İngilizceyi sevdiriyorlar. Yaz tatilinde evde oturan öğrenciler bu durumdan çok memnun. Ortaokul öğrencisi Merve Aka, "Tatil günleri evde canım sıkılıyor. Havalar da sıcak dışarı çıkamıyorum. Hem İngilizce öğreniyoruz hem de oyun oynuyoruz. Gönüllü hocalarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

BEŞİNCİ DURAKLARI TÜRKİYE

ABD ve Kanadalı 6 genç, Çin, Malezya, Moğolistan ve Kazakistan'dan sonra Türkiye'de gönüllü öğretmenlik yapıyor. Türkiye'de ilk olarak İstanbul'da böyle bir proje yapan gönüllü öğretmenlerin ikinci durağı Ankara oldu. Gönüllü öğretmenler, Ankara'da 29 Temmuz-10 Ağustos günleri arasında ders verecek.

40 ÖĞRENCİ VAR
Yabancılar, İstanbul'dan sonra Ankara'da gönüllü öğretmenlik yapmalarının nedenini ise şöyle açıkladı: "Ankara'yı çok seviyoruz. Ankara'ya 3 defa geldik. Bu şehirde öğrenci çok var ve İngilizce öğrenme istekleri de fazla. İnsanlarla kaynaşmayı çok seviyoruz böyle bir projeyi de o yüzden yaptık. Şimdilik toplam 40 öğrencimiz var eminiz bu her gün biraz daha artacaktır. Arkadaşlarımızın ilgisi sürdükçe gönüllü öğretmenlik yaptığımız ülkelerin ve şehirlerin sayısı artacak."
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurtuluş Parkı'nda İngilizce eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz