Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Esnafın en büyük sıkıntıs günden güne artan AVM'ler'

Giriş Tarihi: 6.8.2013

CHP Aksaray Belediye Başkan Adayı Doğan Koşar, yerel seçim çalışmalarına son sürat devam ediyor. Koşar, esnafın en büyük sorununun sayıları artan AVM olduğunu söyledi

Yerel seçim çalısmalarına hız kazandıran CHP Aksaray Belediye Baskan Adayı Dogan Kosar, esnaf ziyaretleri gerçeklestirmeye devam ediyor. Esnafın en büyük sorununun sayıları her geçen gün artan alısveris merkezleri oldugunu ifade eden Kosar, "Konustugum esnaf, AVM'ler yüzünden islerinin önemli miktarda azaldıgını, evlerine ekmek götürmekte ve çocuklarını okutmakta zorluk çektiklerini söyledi" dedi.

"SES ÇIKARMIYORLAR"
Dogan Kosar, "Konustugum bütün esnaf, en büyük sorun olarak Aksaray'da sayıları her geçen gün daha da artan alısveris merkezlerini gösteriyor. Esnaf odaları ve çesitli esnaf birimi yöneticilerinin, AVM'lerin adını duyduklarında dizlerinin titredigini ve kimsenin bu düzene karsı sesini yükseltemedigini belirtiyorlar" diye konustu.

"AKSARAY GÖZ ARDI EDİLDİ"
Mevcut düzenin degismesi gerektiginin altını çizen Kosar, "O zaman bu zulme halk adına biz el koyacagız. AVM belediyesi gidecek, halkın belediyesi, esnaf belediyesi gelecek. Aslında AKP belediyesi bizi sasırtmıyor. Çünkü AVM'leri her sokaga yayıp esnafı aç bırakırken, sanayiyi tasımak istediginde TOKI ile anlasıp Aksaray müteahhidini, Aksaray sanayisinin demir dogramacısını, kapıcısını, plastikçisini, Aksaray isçisini göz ardı etmemis miydi? Aksaray'a dösedigi kaldırımların karolarını Aksaray esnafından degil Izmir esnafından aldırmamıs mıydı?" dedi.

'BAYRAM MUTLULUK GETİRSİN'
2014'te gerçekleşecek yerel seçimler için iddialı konuşan, her fırsatta halk ve esnafın yanında olacağını dile getiren Doğan Koşar, yaklaşan Ramazan Bayramı münasebetiyle Aksaraylılar'ın bayramını kutladığını ifade ederek, "Ramazan ayını sevgiyi paylaşarak, yardımlaşarak bitirdik. Bayramın Aksaraylı hemşerilerimize güzellikler ve mutluluklar getirmesini diliyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Esnafın en büyük sıkıntıs günden güne artan AVM'ler'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz