Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karadeniz'in en modern otogarı Ünye'de açılıyor

Giriş Tarihi: 6.8.2013

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, Ünye Otogarı'nın yüzde 94'ünün tamamlandığını söyledi. Arpacıoğlu, "Karadeniz'in en modern otogarı Ünye'de hizmete girecek" dedi

Ünye Otogarı'nın ilçenin doğu tarafında Sahil Yolu ve Çevre Yolu'nun bitiştiği bir alanda yapıldığını belirten Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, yeni otogarının sadece çevre düzenlemesinin kaldığını bildirdi. Daha önce aynı bölgeye kullanılmayan bir otogar olduğunu hatırlatan Arpacıoğlu, "Burada önceden uzun zamandır kullanılmayan bir otogarımız vardı. İnşallah kasım ayında Çevre Yolu da açılacak. Bununla beraber Ünye'ye yakışır otogar yapmak istedik. 5 milyon TL'ye mal olan yeni otogarın yüzde 94'ü tamamlanmış durumda. Çevre düzeni ve ufak tefek çalışmalarımızın dışında büyük oranda bitirilmiş ve ana yollarımızın ön ve çevreyolumuzun açılışına kadar çok rahatlıkla bitirilmiş ve vatandaşlarımızın hizmetine hazır hale gelmiş olacak" dedi.

ERKEN BİTİRİLDİ

Otogarın hem estetik hem de fonksiyonel olması için çaba sarf ettiklerini belirten Başkan Arpacıoğlu, şunları söyledi: "Burası 24 otobüsün aynı anda yaklaşabileceği ve aynı anda yolcularını indirip bindirebileceği bir alan olarak oluşturuldu. Burası daha önce 14 dönümdü. 10 dönüm daha yer kamulaştırarak toplam 24 dönüme çıkarttık. Bu çalışmalar çerçevesinde 24 dönüm üzerine kurulu olan otogarımızın yüzde 94'ü bugün itibari ile tamamlanmış, çevre düzeni çalışmaları da kısa zamanda bitirilecektir. Müteahhidimiz de ön görülen tarihten önce bitirdi. Kendisine Ünye adına teşekkür ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karadeniz'in en modern otogarı Ünye'de açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz