Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Leylekler vadisi sessizliğe büründü

Giriş Tarihi: 17.8.2013 13:47

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, leyleklerin yaz döneminde mekanı haline gelen Leylekler Vadisi sessizliğe büründü.

İlçeye bağlı Yeşildağ Beldesi'nde bulunan Leylekler Vadisi ile Adaköy'de yer alan Leylekler Tepesi'nin yaz dönemi konukları olan leylekler, Ağustos ayının ortalarına gelinmesi ile birlikte daha sıcak ülkelere göç etti. Leyleklerin gökyüzündeki toplu birlikteliği görsel şölen oluşturdu.
Beyşehir'de gökyüzünde gruplar halinde bir araya gelerek uçuş hazırlığı yapan göçebe kuşlar, ardından toplu olarak mekanlarını terk etti. Leyleklerin göçü mekanlarının sessizliğe bürünmesine yol açtı.

Adaköy Belde Belediye Başkanı Nihat Ulu, leyleklerin göç vaktinin gelmesi üzerine büyütüp yetiştirdikleri yavruları ile birlikte yaz dönemi kaldıkları Leylekler Tepesi'ni terk ettiğini belirterek, 'Buradaki yüzlerce leylek bölgemizden ayrıldı. Mekandaki yuvalarında sadece uçamayan birkaç leyleğin kaldığını gözlüyoruz' dedi.
Leylekler Vadisi ile ünlü Yeşildağ beldesinde de leylek göçünün tamamlandığı belirtildi. Leylekler toplu olarak kaldıkları mekanların yanı sıra elektrik direkleri ve çatılarda yaptıkları yuvalardan da göç nedeniyle ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Leylekler vadisi sessizliğe büründü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz