Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suşehri'nde yol ortasında kalan ağaçlar, parklara nakil edildi

Giriş Tarihi: 21.8.2013 14:25

Suşehri'nde yol genişletme çalışması yapılan bölgelerde, yol ortasında kalan ağaçlar ilçede bulunan park ve yol kenarlarıyla birlikte okul bahçelerine nakil ediliyor.

Suşehri ilçesi Yatılı İlköğretim Okulu bahçesinde bulunan, yol genişletme çalışmaları nedeniyle yol ortasında kalan çam ağaçları, Sivas Belediyesi'nden getirilen ağaç nakil araç yardımıyla bulundukları yerlerden sökülerek, Suşehri Belediye ekipleri tarafından ilçede bulunan okul bahçeleri, parklar ve Sivas caddesi kenarına nakil ediliyor.

Suşehri Belediye Başkanı Sedat Sel ile birlikte ağaç nakli yapılan yerde incelemelerde bulunan Suşehri Kaymakam Vekili Yavuz Gül, ağaçların kesilmesi yerine, günün teknolojisinden faydalanılarak ağaç sökme makinesi yardımıyla ilçenin ağaçsız yeni yerleşim yerlerine nakil edilmesi güzel olduğunu söyleydi. Gül, 'Bu güzel çalışmalarından dolayı, ağaçlara zarar vermeyerek başka yerlere nakil edilmesinden dolayı Belediye Başkanımız Sedat Sel'i tebrik ediyorum' dedi.

Suşehri Belediye Başkanı Sedat Sel ise yaptığı açıklamada, 'Zamanında plansız şekilde yola dikilen ağaçlar, zarar görmemesi amacıyla belediye olarak ağaç sökme makinesiyle sökülerek başka yerlere nakil ediyoruz. Bu ağaçlar, ilçe merkezinde yapılan yeni parklara, yol kenarlarına ve yüksek okul yoluna nakil yapıyoruz. Bu çalışmayı daha önceden de gerçekleştirdik. Bu güne kadar yaklaşık 300 adet ağaç nakli yapıldı. Bu ağaçlardan çok az miktarda kuruyanlar oldu. Nakil yapılıpta kuruyan bazı ağaçlar, araçların vurması veya insanların sallaması nedeniyle kurumaktadır. Bunlar harici hepsi dikildiği yerlerde tuttu. İlçemiz yollarının daha güzel görünmesi amacıyla nakil işlemlerine devam ediyoruz' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suşehri'nde yol ortasında kalan ağaçlar, parklara nakil edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz