Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güler yüzlü zabıta için spor desteği

Giriş Tarihi: 4.9.2013

Kocasinan Belediyesi, yoğun mesai yapan zabıta personelinin stresini azaltmak, motivasyonunu artırmak için spor etkinlikleri düzenlemeye başladı

Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, zabıtanın, halkla yüz yüze geldiğinde belediyenin güler yüzünü göstermekle görevli olduğunu söyledi. Yıldız, yaptığı açıklamada, yoğun mesai yapan zabıta personelinin moral ve motivasyonunu artırmak için düzenli olarak spor etkinliklerine başladıklarını belirtti.

RUH VE BEDEN GÜÇLENİYOR
Bekir Yıldız, "Zabıta memuru sayımız az olduğu için daha fazla sorumluluk ve görev düşüyor. Zabıta, belediye gibi hayatın her yerinde var. Zor da bir görev yapıyor. Belediyenin halkla yüz yüze temasını sağlıyor. Halkla yüz yüze geldiğinde belediyenin güler yüzünü göstermek zabıtanın görevidir. Bu nedenle zabıta personelinin görevini en iyi şekilde yapabilmesini sağlamaya çalışıyoruz" dedi. Zabıta personelini güçlendirmek, desteklemek için çeşitli organizasyonlar düzenlediklerini vurgulayan Yıldız, "Kendi aramızda bir kardeşlik hukuku, bir anlayış, bir dayanışma oluşturmak için en iyi araçlardan birinin spor olduğunu düşünüyoruz. Sporla ruhu ve bedeni güçlendirip dışarıdan gelen problemlerin göğüslenmesini daha da kolaylaştırabiliriz. Bunun için haftanın belirli günlerinde zabıta personelimiz spor yapacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güler yüzlü zabıta için spor desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz