Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Korkut köyü sulama suyu tesisine kavuştu

Giriş Tarihi: 5.9.2013 11:23

İl Özel İdaresi tarafından yapımı devam eden sulama tesisi çalışmaları aralıksız sürüyor.

Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü koordinesinde 2013 yılı yatırım programına alınan Zara ilçesine bağlı Korkut köyünde sulama tesisi çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi.

Tarımsal Hizmetler Müdürü Fahri Keskin, toprak ve su kaynaklarının verimli kullanılması ve korunması açısından yapılan çalışmaların tarımı için son derece önemli olduğunu söyledi. Tarımsal sulama projelerinin kırsalda üretim potansiyelini artırarak, gelir ve istihdama katkı sağladığına vurgu yapan Keskin, bu çerçevede korkut Köyüne yapılan sulama tesisinin yerleşim yerinin önemli eksikliğini gidereceğini belirtti.
Korkut köyünde mevcut sulama tesislerine ilave yapılan Sulama Suyu Tamamlama Projesiyle toplam bin 423 dekar tarım arazisinin sulu tarıma açılacağını kaydeden Keskin, projenin toplam 304 bin 440 TL'ye mal olduğunu ifade etti.

Vatandaşların yapılan bu hizmetlerden son derece memnun olduğunu ifade eden Keskin, 'Kırsalda yaşayan vatandaşlarımız bu güzel projeleri çok arzu ediyor. İl Özel İdaresi, Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü olarak imk'nlar ölçüsünde sulama tesisi çalışmalarına devam edeceğiz.' diye konuştu.
Korkut köyü muhtarı Selahattin Dindar ise, 'Yapılan hizmetlerden dolayı İl Özel İdaresi'ne ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Korkut köyü sulama suyu tesisine kavuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz