Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Osman Bekar: 2020 Olimpiyat almama komitesi!

Giriş Tarihi: 11.9.2013
Evet, İstanbul, Madrid ve Tokyo'dan daha fazla hak etmişti.
Evet, bugüne kadar Müslüman bir ülkede yapılmamıştı. Ve ilk kez bir Müslüman ülke bu kadar şanslı durumdaydı.
Evet İstanbul, kıtaların birleştiği jeopolitik ve sosyokültürel anlamda Dünyanın en güzel başkentiydi..
İlk kez bir hükümet bu kadar güçlüyken elini ve bedenini taşın altına koydu. Başbakan ve Spor Bakanı maddi ve manevi anlamda her şeylerini ortaya koymuşlardır… Ancak bu olimpiyatların İstanbul'a verilmeyeceğini bunun güzel bir rüya olduğunu defalarca yazdım. http://www.sabah.com.tr/Anadolu/ 2013/04/10/osman-bekar-
2020-japonlar-geliyor-korkuyorum http://www.sabah.com.tr/Anadolu/ 2013/08/14/osman-bekarolimpiyatlar- elimizden-giderken http://www.sabah.com.tr/Anadolu/ 2013/07/03/osman-bekar-
2020de-hezimete-dogru-mu 10 Nisan 2013 tarihli yazımda Tokyo'nun önde olduğunu 14 Ağustos'ta da almamızın imkansız olduğunu bu köşeden yazmıştım. Olimpiyatları alamadıysak bunun en büyük müsebbibi Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ve 2020 Adaylık Komitesi'dir.
Sadece İstanbul'un olumlu özelliklerini ön plana çıkaran, rakiplerin eksikliklerini vurgu yapmayan, romantik bir kampanya ile başarılamazdı zaten. (Komitenin yanlışları başka bir yazı konusu) Komitenin her şeyi bilen tavırları, bu işte daha önce başarılı olmuş etkenleri oyuna dahil etmemeleri.
Bakınız: http://www.sabah. com.tr/Ankara/2013/03/02/osmanbekar- olimpiyatlar-icin-basketboldan- destek-alinmali Finale kalmamızı başarı diye lanse eden Uğur Erdener ve Hasan Arat'a şunu söylemek lazım.
Bu bir başarı değildir. Tokyo'nun finali zayıf rakiple oynama kararıdır.
Ez cümle: Yazık oldu Türkiye'ye.
Yazık oldu İstanbul'a.
Yazık oldu komiteye güvenen Spor Bakanı Kılıç'a.
Yazık oldu 16 saat uçak yolcuğu sonrası uyumadan sunum yapan Başbakan Erdoğan'a..
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osman Bekar: 2020 Olimpiyat almama komitesi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz