Türkiye'nin en iyi haber sitesi

100 gün sonra hayata tutundu

Giriş Tarihi: 25.9.2013

Konya'da doğduktan 15 gün sonra ikizlerinden birini kaybeden Suat ve Huriye Öz çifti 700 gram ağırlığında doğan diğer bebekleri Berat'ı 100 gün sonra ilk kez kucaklarına aldı

Konya'da 25 yaşındaki Suat ve 21 yaşındaki Huriye Öz çiftinin 5 Haziran'da Konya Medicana Hastanesi'nde ikiz bebekleri dünyaya geldi. Henüz 26 haftalıkken dünyaya gelen biri 600, diğeri 700 gram olan parmak ikizler hastanenin yeni doğan yoğun bakım ünitesinde kuvöze konularak tedavi altına alındı. Ancak ikizlerden 600 gram ağırlığındaki Furkan daha 15 günlükken böbreklerinin gelişmemesi nedeniyle hayatını kaybetti. Bebeklerinden birini kaybeden Öz çifti 100 gün sonra bin 880 grama ulaşan ve taburcu edilen Berat bebeği ilk kez kucaklarına almanın mutluluğunu yaşadı. Minik bebeğini eve götürecek olmanın sevincini yaşayan anne Huriye Öz "Furkan daha 15 günlükken vefat edince bizi Berat'ı da kaybedeceğiz korkusu sardı. Oğlumuz hastanede yatarken evde her telefon çaldığında panik oluyorduk. Onun yaşaması bizim için mucize oldu. Çok şükür bebeğimizi alıp evimize götüreceğiz" dedi.

'UMUDUMUZU KAYBETMEDİK'
Oğlu Berat'ı ilk kez kucağına alan baba Suat Öz duygularını şu sözlerle anlattı: "Doktorlar bize yaşamsal riski olduğunu söyledi. Ancak biz hiç umudumuzu kaybetmedik. Her gece dua ettik. Allah birini cennete uğurladı, diğerini de bize bağışladı. Bebeğimizi ilk kez kucağımıza aldığımız için çok mutluyum."

DAMLA DAMLA ANNE SÜTÜ

Parmak bebek Berat'ın doktoru Medicana Hastanesi Yeni Doğanw Yoğun Bakım Ünitesi Sorumlusu Dr. Fatih Şanlı "İkizlerimizden biri böbreklerinin gelişmemesi nedeniyle vefat etti. Diğeri ise uzun süre solunum cihazına bağlı olarak kuvözde tutuldu. Damardan verilen özel solisyonların yanında ağızdan damla damla verilen anne sütü sayesinde vücudunun gelişimi sağlandı. Hayati riski oldukça yüksek olan bebeğimizi dikkatli ve titiz bir tedavi sürecinin ardından bin 880 gram olarak taburcu etti" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
100 gün sonra hayata tutundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz