Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yavru aslanı evinde besledi

Giriş Tarihi: 2.10.2013

Hayvansever Mehmet Bürüngüz, Afrika'dan gelen yavru aslanın özel bakımı için gönüllü oldu. Genç adam, aslanı kendi evinde 15 gün biberonla besledi

Kayserili hayvansever Mehmet Bürüngüz, Harikalar Diyarı'nın Afrika'dan gelen yavru aslanına 15 gün evinde baktı. Çok küçük olması nedeniyle hayvanat bahçesinde kalması uygun görülmeyen yavru aslan, yetkililer tarafından 15 günlüğüne gönüllü bakıcı Mehmet Bürüngüz'e emanet edildi. Afrika'dan 3 haftalıkken annelerinin yanından alınarak Kayseri Harikalar Diyarı'na getirilen ve hayvanat bahçesinin en küçük bireyi olan yavru Aslan'ı 15 gün boyunca evinde misafir eden Mehmet Bürüngüz, evine gelen misafirlerin yavru aslanı görünce kapıdan geri döndüğünü söyledi. Özellikle yaban hayatına büyük merakı olduğunu ifade eden Bürüngüz, "Zaman zaman Harikalar Diyarı'ndaki hayvanların bakımına yardım için gidiyorum. En son gittiğimde yavru aslan hayvanat bahçesine getirildi. Veterinerler, iki hafta boyunca yavru aslanın hayvanat bahçesinde kalamayacağını ve özel bakımının şart olduğunu söyledi. Ben de evimde bakabileceğimi söyledim. Veterinerler yavru aslanı 15 günlüğüne bana emanet etti. Evde onunla çok güzel vakit geçirdim. Her gün biberonla süt içirdim. Yavru aslan yavru da olsa komşularımı korkutmaya yetti. Komşularım aslanı görünce kapıdan geri döndü" dedi.

'Yorgunluğumu alıyor'
Yavru aslanı 15 gün sonunda hayvanat bahçesindeki yaşam koşullarına ulaştıktan sonra Harikalar Diyarı'na getiren gönüllü bakıcı Mehmet Bürüngüz'ün, yavru aslanla olan arkadaşlığının yanı sıra hayvanat bahçesinde bulunan yavru ayılarla da sıkı bir dostluğu var.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yavru aslanı evinde besledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz