Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çadırda yaşayan aileye ev yapılıyor

Giriş Tarihi: 9.10.2013

Kayseri'de evlerinde çıkan yangında 3 çocuğunu kaybettikten yıllar sonra yuvalarına dönen Akaya çiftine Tomarza Belediyesi kucak açtı. Çadırda yaşayan aileye belediye ev yapıyor

Yıllar önce evlerinde çıkan yangında 3 çocuklarını kaybeden Ahmet Akaya ile eşine Tomarza Belediyesi sahip çıktı. Yangından sonra köylerini terk eden, yıllar sonra ise köylerine geri dönen Akaya çifti çadırda kalıyordu. Evlerinin yanıp kül olması nedeniyle çadırda yaşayan çifti ziyaret eden Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin Işık, yaşlı karı-kocaya ev yapma sözü verdi.

KÖYÜ TERK ETMİŞLERDİ
Üçkonak Köyü'ndeki evlerinde yıllar önce çıkan yangında çocuklarını kaybeden Ahmet Akaya ve eşi, acıya dayanamayarak 2 yıl önce köyü terk etti. Bir süre İstanbul ve Adana'daki akrabalarının yanında kalan çift, şehir hayatına uyum sağlayamayınca doğdukları topraklara geri döndü. Talihsiz karı koca, köyde tek gözlü çadırda yaşamaya başladı.

BAŞKAN SÖZÜNÜ TUTTU
Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin Işık, üç ay önce çadırlarında ziyaret ettiği yaşlı çifte verdiği ev sözünü tuttu. Akaya çiftinin yıllar önce kül olan evlerinin arsasına ev yapımı için kolları sıvayan belediye kış gelmeden inşaata başladı. Üçkonak Köyü'ne gelen Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin Işık, inşaat çalışmaları hakkında bilgi aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çadırda yaşayan aileye ev yapılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz