Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konya DT'de perde açıldı

Giriş Tarihi: 9.10.2013

Konya Devlet Tiyatrosu, 2013-2014 tiyatro sezonunu Ali Bey tarafından kaleme alınan ve Ankara Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Mustafa Gürkan Görbil tarafından yönetilen "Ayyar Hamza" isimli komedi oyunu ile perdelerini açtı

Konya Devlet Tiyatrosu'nun sezon açılışı sinema ve tiyatro oyuncusu İlker Aksum ve çok sayıda davetlinin katıldığı "Ayyar Hamza" oyunun prömiyeri ile yapıldı. Bu yıl 16'ıncı kez perdelerini tiyatro severler için açan Konya Devlet Tiyatrosu, sezonu Ali Bey tarafından kaleme alınan ve Ankara Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Mustafa Gürkan Görbil tarafından yönetilen " Ayyar Hamza" isimli komedi oyunu ile açtı. Sinema ve tiyatro oyuncusu İlker Aksum ve çok sayıda davetlinin katıldığı oyunun prömiyerinde oyunun ardından sahnede kısa bir konuşma yapan Konya Devlet Tiyatrosu Müdürü Alpay Aksum, " Yeni sezonun herkese hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

OYUN İÇİNDE OYUN

Geleneksel tiyatronun oldukça zengin anlatım yollarından biri olan "oyun içinde oyun" yönteminin, "Ayyar Hamza" oyununda başarıyla uygulandığını belirten Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçılarından Mustafa Gürkan Görbil, böylece oyunun seyir zevkinin ikiye katlandığını dile getirdi. Görbil, "Oyun, gerek adalet sisteminde görülen aksaklıklara ve gerekse de rüşvet ve kayırmanın devlet yönetimindeki etkinliğine yapılan atıflar, bireyin bozulmuş devlet yönetimi karşısındaki çaresizliğini göz önüne sererken; bu çaresizliğin bir uşağın çevirdiği dolaplar sayesinde sözüm ona gideriliyor olması, bu güldürünün aynı zamanda ironiyle de harmanlandığını göstermektedir. Tiyatro sanatına yaraşır bir eseri, yine tiyatro sanatına yaraşır bir biçimde sahneye taşımaya çalıştık. Başarılı olduğumuzu umuyorum" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konya DT'de perde açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz