Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Divriği'ye ulaşım raybüsle daha kolay olacak

Giriş Tarihi: 8.11.2013 14:46

Yakın zamanda başlatılması planlanan -Divriği raybüs seferleri, UNESCO'nun "Dünya Kültür Mirası Listesinde'' yer alan Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası başta olmak üzere önemli tarihi eserlerin bulunduğu ilçeye ulaşımda büyük kolaylık sağlayacak.

Yakın zamanda başlatılması planlanan -Divriği raybüs seferleri, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütünün (UNESCO) "Dünya Kültür Mirası Listesinde'' yer alan Ulu Camii ve Darüşşifası başta olmak üzere önemli tarihi eserlerin bulunduğu Divriği'ye ulaşımda büyük kolaylık sağlayacak.

Divriği Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya yaptığı açıklamada, Sivas-Divriği raybüs test sürüşünün önceki gün yapıldığını belirterek, "Aslında geçen hafta sonu Milli Savunma Bakanımızın ve Sayın Valimizin raybüsle ilçemize teşriflerini bekliyorduk ancak yaşanan program değişikliği nedeniyle bu gerçekleşmedi. Kısmet bu haftayaymış" dedi.

TCDD 4. Bölge Müdürü Ahmet Şener ile Divriği'deki istasyonları gezdiklerini belirten Kaya, "İstasyonlarımızda yürütülen faaliyetleri yerinde
görme imkanı buldum hem de raybüsü tanıma fırsatı buldum. Raybüs setini inceledik ve bir de yolculuk yaptık. İnşallah en kısa sürede eğitim çalışmaları tamamlanır ve seferler başlar. Yolculuğumuz kısa fakat konforlu oldu, raybüsü çok beğendim"diye konuştu.

Tüm Divriğililerin, Sivaslıların ve ilçeyi ziyarete gelecek turistlerin raybüsle yolculuktan memnun kalacağını ifade eden Kaya, şunları
kaydetti:

"Unutmamak gerekir ki ilçemiz ilimize 185 kilometre mesafededir ve yolculuk süresi otomobille 2 saat, toplu ulaşımla neredeyse 3 saat sürmektedir. Bu süre kış aylarında daha da artmaktadır. Raybüs sayesinde yolculuk süresi yaz-kış sabit kalacak ve bu süre zannederim 2,5 saatin altında olacak. Bu, Divriğililer için önemli bir fırsattır ayrıca turistler için de büyük bir kolaylıktır. Raybüs kolay, güvenli, kaliteli ve konforlu bir yolculuk sunacaktır. Sonuçta kültür ve turizm potansiyeliyle cazibe merkezi olan ilçemizin turizmde hedeflerini yakalamasına vesile olacaktır. Bu güzel hizmeti sunanlara, bu uğurda emeği geçenlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu eserin kıymetini en iyi Divriğililer, Divriği'de yaşayanlar bilir."

Sivas-Divriği raybüs test sürüşlerinin devam edeceği, sefer saatlerinin yakın zamanda kamuoyuna duyurulacağı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Divriği'ye ulaşım raybüsle daha kolay olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz