Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En büyük hedef kaliteyi artırmak

Giriş Tarihi: 13.11.2013

Konutta kaliteyi artırmayı amaçlayan Mert Yıldızhan, "Standartları bozmadan yapılar inşa ediyoruz" diye konuştu

Amerika'da aldığı eğitimlerle Başkent'teki konut kalitesini üst seviyelere taşımak isteyen başarılı işadamı Mert Yıldızhan, hedeflerini anlattı Sizi kısaca tanıyabilir miyiz? n 1982 Ankara doğumluyum. Liseye kadar eğitimimi Ankara'da tamamladım. Lisans ve lisansüstü eğitimimi Amerika'da aldım, işletme ve bilgisayar mühendisliği olmak üzere iki üniversite bitirdim. Ayrıca pazarlama ve MBA üzerine iki master yaptım. Koyu Fenerbahçe taraftarıyım. Golf oynuyorum. Genç yaşta girişimlerinizle adınızdan söz ettiriyorsunuz. Bu kadar başarılı olmayı neye bağlıyorsunuz? n Bu konuda en büyük destekçim ailem, özellikle babam ve dayım. Tabi bunun yanında uzun süre yurt dışında kalmamın da büyük payı var. Bu sayede kendi ayaklarımın üzerinde durmayı öğrendim ve başarı kendiliğinden geldi. İş yaşamınızdaki öncelikleriniz ve ilkeleriniz nelerdir? n Her işte, kalite ve titizlik. Beytepe'de yükselen Elit Royal Residence, Ankara'yı butik residence konseptiyle tanıştırdı. Ankara'ya bu anlamda kazandıracağınız başka yenilikler var mı? n Şirketimiz 1988 yılından bu yana elit projelere ve "seçkin yaşam alanlarına" imza atmaya devam ediyor. Standartlarımızı bozmadan kaliteli yapılar inşa etmeyi sürdüreceğiz. Bundan sonraki her yeni projemiz beraberinde bambaşka bir yenilik getirecek.

Ayrıntılara her alanda büyük özen gösterdik
Oldukça iddialı bir projeyi Ankara'ya kazandırıyorsunuz. Kullandığınız markalara bakarsak çok lüks bir ev inşa ediliyor. Size göre bu lüks tarz, evin her yerini kapsıyor mu?
Çok doğru bir tespit. Biz projemizin sadece belirli bir bölüme odaklanmadık, dış cepheden diğer tüm bölümlere kadar her ayrıntıya özen gösterdik ve dünyaca ünlü markalarla yaşanılası bir alan oluşturduk. Kalite bizim için çok önemli bir faktör. Bunu mutfak, banyo gibi bölümlerde tercih ettiğimiz markalarla müşterilerimizin beğenisine sunduk. Bunu yaparken de büyük zevk aldık.
Elit Royal projenizin mutfaklarıyla kadınları cezbedeceğinizi daha önce duymuştuk. Bunu nasıl başarıyorsunuz?
Kadınlar, günün en çok zamanını mutfakta geçiriyor ve en çok dikkat çeken bölüm de haliyle mutfak oluyor. Biz de bunun bilincindeyiz. Tercih ettiğimiz markalarla mutfağı daha keyifli, zevkli ve kullanıma uygun bir alana dönüştürmeye çalıştık.
Marka olmak size ne ifade ediyor? Günümüzde her şey hızla tüketilirken marka kalmak sizce nasıl başarılır?
Her şeyden önce yapılan işin kalitesi markayı yaratıyor. Benim için marka, kaliteli işin sorumluluğunu taşımaktır. Bu sorumluluğun gereklerini yerine getirdikten sonra marka kalmamak için hiç bir neden yok.
Girmeyi düşündüğünüz yeni sektörler var mı?
Beyaz eşya sektöründe Ankara'nın büyük şirketlerinden birinde ortaklığım mevcut. Fakat bununla birlikte inşaat sektöründe daha büyük projeler yapmayı hedefliyoruz. Türkiye'de ve dünyada inşaat sektörünün öneminin farkındayız. 2014 yılında planlamasını bitireceğimiz 3 proje var. İnşaat, büyümeyi hedeflediğimiz en önemli sektör.

Projelere güveniyoruz
Projenizden bahseder misiniz? Projeyi öne çıkaracak en önemli unsurlar sizce neler?
Elit Royal Residence projemizde her katta iki daire olup toplam 35 daireden oluşuyor. Ultra lüks mahal listesiyle birbirinden ünlü markaları müşterilerin beğenisine sunduk. Kaliteyi ve güveni aramak isteyenlerin tek adresiyiz diyebilirim. Projemizde titizlik ve kaliteyi ön plana koyarak farklılığımızı gösterdik. Tüm çalışanlarımız projenin en ince ayrıntısına kadar her şeyle tek tek ilgilendi. Bu nedenle projemize çok güveniyoruz.

BENSU ÇİFTÇİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En büyük hedef kaliteyi artırmak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz