Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köy çocuklarına polis abi desteği

Giriş Tarihi: 11.12.2013

Yozgat Polis Meslek Yüksek Okulu'nun 40 öğrencisi 'Kardeş Okul' seçtikleri köy okulunu baştan aşağı yenileyerek özel okul görünümüne kavuşturdu

Yozgat Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, kent eğitimine katkıda bulunmak amacıyla anlamlı bir kampanyaya imza attı. PMYO Müdürü Fazlı Öcal'ın desteğiyle gerçeleşen proje kapsamında Türkmensarılar Köyü İlköğretim Okulu'nu kardeş seçen polis adayları okula yepyeni bir görünüm kazandırdı. Yozgat Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş "Polis Meslek Okulu öğrencileri lavabosundan sınıfına, kapısından kütüphanesine kadar ellerinden gelen bütün emeği sarf ettiler ve çiçek gibi bir okul yaptılar" dedi. Okulun sadece fiziksel görünümünün değişmediğini, aynı zamanda polis adayı öğrenciler ile köy okulu öğrencileri arasında bir kardeşlik bağının da kurulduğunu anımsatan Kuş, şunları söyledi: "Arkadaşlarımız sadece okula fiziki anlamda bir yatırım yapmadılar, çocukların gönüllerine de yatırım yaptılar. Buradaki 84 öğrencimizin her birinin bir tane polis abisi var. Polis ağabeylerinin de birer tane küçük kardeşleri var. Arkadaşlarımız burada oldukları sürece kardeşlerini sadece günübirlik değil yılsonuna kadar takip edecekler. Zaman zaman gelip çocuklarla görüşüp gelişimlerini takip edecekler. Bu sadece Türkmensarıkalar Köyü ile de kalmayacak. Bu diğer köylere de sirayet edecek. Bizim için bütün kurumlarımız kardeştir ama bu özverili çalışma nedeniyle Polis Meslek Yüksek Okulumuzu gönülden kardeş kurum ilan ediyoruz."

ÖZEL OKUL GİBİ YAPTILAR
PMYO Emniyet Amiri Dr. Ömür Kaya ise hem öğrencilerin sosyalleşmesi hem de Yozgat eğitimine katkıda bulunmak amacıyla Kardeş Okul Projesi başlattıklarını söyledi. Kaya "Kütüphane, koridorlar, tuvaletler, yemekhane, korkuluklar öğrencilerimiz tarafından gönüllü olarak boyandı. 5 sınıf ve kütüphanenin kapıları, levhaları değiştirildi. Her bir sınıf içinde öğrenciler için askılıklar oluşturuldu. Okulumuz öğrencileri tarafından adı 'Polis Abi Kütüphanesi' konulan kütüphaneye 400 kitap temin ettiler. Ayrıca okulun çevresinde düzenleme yapıldı, koruma demirleri kaynakla düzeltildi, pencere ve bütün demirler boyandı. Kardeş okulumuza ses düzeni kuruldu. Kale direkleri, basketbol potaları, çocuk oyun sahaları, çevre düzenlemeleri ve tamiratları yapıldı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köy çocuklarına polis abi desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz