Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu okulda dershaneye gitmek yasak!

Giriş Tarihi: 27.12.2013
Nevsehir Altınyıldız Koleji, 2002 yılında dershane destekli egitimle yüzde 49 basarılı olurken, 2003'te "dershanesiz egitim" uygulamasına geçince basarı oranı ilk sene yüzde 75, 2008'den itibaren de yüzde 100'e yükseldi. Okul Müdürü Mehmet Eravcı, dershanesiz egitime geçisin biraz sıkıntılı oldugunu ama bugün gelinen noktada, elde edilen basarının buna degdigini söyledi.

BAŞARI YÜZDE YÜZ ARTTI

Eravcı, "Dershanesiz egitime baslamadan önce basarı oranımız yüzde 49'du. Dershanesiz egitime geçtik ve bugün gelinen noktada basarı oranımız yüzde 100. Türkiye birinciliklerimiz her dönem oluyor. Il birinciliginin abonesi olduk. Son yapılan sınavda mesela matematikten ful çıkaran ögrenci sayımız 50" diye konustu.

MEB'DEN "KALİTE ÖDÜLÜ"
Ögrencilerin cumartesi günü okulda kurs gördügünü ve bunun için de sadece servis ücreti ve yemek ücreti alındıgını ifade eden Eravcı, "Yıllardır uyguladıgımız dershanesiz egitim projesiyle Milli Egitim Bakanlıgı'nın açtıgı bir yarısmada 'Kalite Ödülü' aldık. Dolayısıyla dershanesiz egitimin her yönüyle olabilirligini ve mutlak basarı yakalandıgını gösterdik" diye konustu.

KONTROL ZORLUĞU YOK
GEÇEN
sene 101 öğrenci mezun ettiklerni, bunların 60'ının fen lisesini, kalanların da Anadolu öğretmen lisesi ve Anadolu liselerini kazandığını aktaran Eravcı, şöyle devam etti: "Üstelik de, dershanelere giden çocuklardaki kontrol zorluğunu yaşamıyoruz. Tamamen okul disiplini ve güvencesi içinde çocuklarımız gerçek eğitim alıyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu okulda dershaneye gitmek yasak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz