Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melikgazi Belediyesi vatandasn yannda

Giriş Tarihi: 27.12.2013

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, her hafta bir mahalleyi geziyor. Vatandaşı dinleyen Büyükkılıç, hizmetlerin takibini de yapıyor

"Her Hafta Bir Mahalle" sloganıyla Melikgazi'yi gezen Belediye Baskanı Dr. Memduh Büyükkılıç, gittigi her yerde vatandası dinleyip eksiklikleri ve talepleri not alıyor. Son olarak türkülere konu olmus baglarıyla ünlü, tarihi sit alanı Gesi bölgesine giden Baskan Büyükkılıç, evleri, dogal güzellikleri ve yetistirilen ürünleriyle Gesi'nin bir cazibe merkezi olduguna dikkat çekti.

ÖZEL PLANLAMA
Belediye olarak Gesi'nin planlamasında özel bir yapılasma uygulayacaklarını anlatan Baskan Büyükkılıç, daha sonra Esenyurt Sosyal ve Spor Tesisleri'ni de semt sakinleriyle beraber gezdi. Esenyurt gezisine, AK Parti Melikgazi Ilçe Baskanı Timur Barlas, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Baskan Yardımcıları ile daire müdürleri de katıldı.

PRESTİJ MAHALLE

Esenyurt'a çok amaçlı park ve kapalı pazaryeri insa ettiklerini, ana cadde ve sokakların tamamını asfaltladıklarını, kaldırımları yenilediklerini ifade eden Baskan Büyükkılıç, Esenyurt'un Erciyes Kıs Sporları Merkezi'nin baslangıç noktası oldugunu, bu nedenle prestij mahalleler arasında yer aldıgını kaydetti.

BÖLGE HALKIYLA SOHBET EDİYOR
GİTTİĞİ her yerde bölge halkıyla sohbet eden Memduh Büyükkılıç, "Semtleri gezerek hem belediye çalışmalarını yakından takip ediyor hem de bölge halkı ile sohbet etme imkanı buluyorum. Turan ve Subaşı Mahallesi adeta belediyemizin hizmet yağmuruna tuttuğu yerlerdir. Son dört yıldır yapılan yatırımlarla bu bölgeler şehirli olmanın ve büyükşehirde yaşamanın farkına vardı" dedi.

SEMT PAZARLARI İNTERNETTE
Semt pazarlarının kameralarla internetten canlı olarak yayınlandığını da bildiren Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, "Bu şekilde hem semt pazarına bir bütünlük ve düzgünlük geliyor hem de vatandaş pazara gelmeden önce internetten girip genel durumuna bakıyor. Mesela kalabalıksa biraz daha bekliyor sonra geliyor. Ayrıca şehrimizin dışındaki hatta yurt dışındaki hemşehrilerimiz de arkadaş ve akrabalarını buralarda görebiliyorlar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melikgazi Belediyesi vatandasn yannda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz