Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paraşütçüler yeni yılın ilk uçuşunu yaptı

Giriş Tarihi: 8.1.2014

Talas Belediyesi'nin yaptığı yatırımlarla Ali Dağı, yamaç paraşütçüleri için vazgeçilmez bir merkez haline geldi

Talas denince akla ilk olarak tarihi doku, tabiat ve kültür varlıkları, üniversiteler, sosyal yapı, modern şehircilik hizmetleri ve hava sporları geliyor. Dünyanın sayılı hava sporları merkezlerinden birisi haline gelen Ali Dağı'nda paraşüt tutkunları yılın ilk uçuşlarını gerçekleştirirken 4 mevsim göklerde kuşlar gibi kanat açmanın mutluluğunu yaşıyor.

"MARKA HALİNE GELDİ"
Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, hava sporlarını Kayseri'de uluslararası bir marka haline getirdiklerini söyledi. Hava sporlarını, gelişmesi için desteklediklerini belirten Başkan Yıldırım, "Şehrimizde çok sayıda gencin bu sporu yapıyor olması ayrı bir keyif veriyor. Ali Dağı, şehrimizin bu anlamda büyük bir nimeti… Yamaç paraşütünde 10 yıldır yapmış olduğumuz çalışma, doğru yolda olduğumuzu gösteriyor" dedi.

TÜRK İNSANI ÖZÜNDE CESUR
Rifat Yıldırım, "Bizim insanımız cesurdur. Bu çalışmalar sayesinde ilimizden sporcularımız derece yapıyor. Hava sporlarında eğitim, tesisleşme sağladık. Her türlü imkanı bu sporun gelişmesi için şehrimizin hizmetine sunuyoruz

TALAS'TA İMKANLAR GENİŞ
Ali Dağı'ndan kalkış yaparak Talas semalarında uçuş yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten yamaç paraşütü pilotları, her türlü imkanı kendilerine sunan Talas Belediyesi'ne desteğinden dolayı teşekkür etti. Türkiye'nin hiç bir yerinde bulunmayan imkanların Talas'ta olduğunu belirten pilotlar, sağlıklı her vatandaşı bu sporu yapmaya davet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paraşütçüler yeni yılın ilk uçuşunu yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz