Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Facebook'a rakip oldu

Giriş Tarihi: 5.2.2014

Konyalı Fatih Bilici, spor arabasını ve evini satarak Türk yazılımcılarla 'Campusso' ismini verdikleri sosyal paylaşım sitesini kurdu. Siteye bir ayda 2 bin 500 üniversiteli üye oldu

Selçuklu ilçesinde yaşayan 27 yaşındaki Fatih Bilici, geçtiğimiz yıl sosyal paylaşım sitesi kurmaya karar verdi ve o güne kadar ticaretten kazandığı spor arabasını, evini satarak ve birikimini ortaya koyarak ofis kiralayıp çoğunluğu İstanbul'da olan 13 yazılımcı, tasarımcı ve tekniker ile irtibata geçti. Bilici, merkezi Konya'da olan ofisin ardından İstanbul'da bulunan yazılımcılar için de orada bir ofis kiraladı. Yapılan 1 yıllık çalışmaların ardından ise ortaya tamamen milli nitelik taşıyan "Campusso"' ismini verdikleri sosyal paylaşım sitesi çıktı. 1 Ocak'ta test yayınına başlayan ve yalnızca üniversite öğrencilerine yönelik olan sitenin kulaktan kulağa yayılması ile şuan da farklı üniversitelerden 2 bin 500 üyesi oldu.

ÖĞRENCİLER ÇOK SEVDİ
Sitenin yabancı ülkelerden satın alınan hazır yazılım olmadığının ve baştan sona tamamen Türk gençlerinin çabası ile ortaya çıktığının altını çizen Fatih Bilici, sitelerinde üniversite öğrencilerine yönelik çok farklı uygulamalar olduğunu belirtti. Bilici, "Sitemizde 'gel beraber yapalım uygulaması' var ve bu uygulamada üniversite öğrencileri kendi şehirlerindeki üyeleri ile temasa geçip olayı gerçek hayata taşıyabiliyor. Örnek olarak halı saha maçı için bir kişi mi eksik. Gir uygulamaya ve durumu yaz. Tüm üyeler bunu görüyor ve maça gittiğinde yöneticiler tarafından puan veriliyor. Yine ders notları paylaşımı bölümü var. Herhangi bir üniversite öğrencisi ders notlarını paylaştığında tüm üyeler bunu indirip ders çalışabiliyor. Ders notlarını paylaşan öğrenciye de teşvik olarak yine puan veriliyor" dedi. Fatih Bilici kendi sitelerinin Facebook'tan daha etkili ve güzel uygulamalarının olduğunu iddia ederken resmi rakamları göre Facebook'ta kişi başı günlük geçirilen sürenin 28 dakika olduğunu ve bu sürenin henüz 20 günlük olan sitelerinde ise 23 dakikaya kadar çıktığını belirtti. Türkiye'de daha önce kimsenin böyle bir işe girişmediğini ve kendisinin her şeyini koyarak milli bir sosyal paylaşım ağı oluşturmaya karar verdiğini anlatan Bilici şunları söyledi: "Başta ABD olmak üzere Rusya, Hollanda gibi ülkelerin kendilerine ait sosyal paylaşım ağları var ve o ülkenin vatandaşları milli sitelerini kullanma noktasında birinci sıradalar. Ülkemizdeki böylesine büyük bir açığı biz kapatmaya talip olduk, işimize güveniyoruz ve herkesin desteğini bekliyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Facebook'a rakip oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz